Vejetaryen Fırın Patates Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Fırın Patates Kaç Kalori? Vejetaryen Fırın Patates Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Fırın Patates Kaç Kalori? Vejetaryen Fırın Patates Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Fırın Patates yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Fırın Patates kaç kalori? Vejetaryen Fırın Patates içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Fırın Patates içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Fırın Patates kaç kalori, Vejetaryen Fırın Patates yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Fırın Patates gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Fırın Patates ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Fırın Patates ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde 12,98 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Fırın Patates yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Fırın Patates yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde ortalama 117,85 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Fırın Patates içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde yaklaşık olarak 15,79 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Fırın Patates yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde 1,92 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde yaklaşık olarak 0,73 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Fırın Patates tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde 5,27 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Fırın Patates yiyeceği de var. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde yaklaşık olarak 359,72 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Fırın Patates tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Fırın Patates dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Fırın Patates içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de 1,71 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Fırın Patates ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde yaklaşık olarak 195,63 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Fırın Patates yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Fırın Patates içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde yaklaşık olarak 242,71 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Fırın Patates tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Fırın Patates İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Fırın Patates içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Fırın Patates yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates içerisinde 18,35 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Fırın Patates içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Fırın Patates yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Fırın Patates içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Fırın Patates içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Fırın Patates içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Patates İçindeki Besinler

 • 15,79 Karbonhidrat
 • 1,71 Protein
 • 5,27 Yağ
 • 1,92 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 195,63 Sodyum
 • 359,72 Potasyum
 • 12,98 Kalsiyum
 • 242,71 A Vitamini
 • 18,35 C Vitamini
 • 15,79 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Vejetaryen Fırın Patates İçindeki Besinler

 • 1,44 Karbonhidrat
 • 0,16 Protein
 • 0,48 Yağ
 • 0,17 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 17,78 Sodyum
 • 32,7 Potasyum
 • 1,18 Kalsiyum
 • 22,06 A Vitamini
 • 1,67 C Vitamini
 • 1,44 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Fırın Patates İçindeki Besinler

 • 1,44 Karbonhidrat
 • 0,16 Protein
 • 0,48 Yağ
 • 0,17 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 17,78 Sodyum
 • 32,7 Potasyum
 • 1,18 Kalsiyum
 • 22,06 A Vitamini
 • 1,67 C Vitamini
 • 1,44 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Fırın Patates İçindeki Besinler

 • 0,14 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,78 Sodyum
 • 3,27 Potasyum
 • 0,12 Kalsiyum
 • 2,21 A Vitamini
 • 0,17 C Vitamini
 • 0,14 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN FIRIN PATATES İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0