Vegan Ratatouille Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Ratatouille Kaç Kalori? Vegan Ratatouille Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Ratatouille Kaç Kalori? Vegan Ratatouille Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Ratatouille yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Ratatouille kaç kalori? Vegan Ratatouille içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Ratatouille içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Ratatouille kaç kalori, Vegan Ratatouille yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Ratatouille gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Ratatouille ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Ratatouille ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Ratatouille içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde 81,3 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Ratatouille yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Ratatouille içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Ratatouille yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde ortalama 129,61 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Ratatouille içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Ratatouille içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Ratatouille içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde yaklaşık olarak 20,99 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Ratatouille içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Ratatouille içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Ratatouille yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde 7,82 g olarak bulunuyor.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde yaklaşık olarak 2,43 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Ratatouille tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Ratatouille içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Ratatouille içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde 3,34 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Ratatouille içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Ratatouille yiyeceği de var. Vegan Ratatouille içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde yaklaşık olarak 1038,18 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Ratatouille içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Ratatouille tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Ratatouille içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Ratatouille dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Ratatouille içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Ratatouille içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde de 5,36 g Protein bulunuyor.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Ratatouille içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Ratatouille ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde yaklaşık olarak 19,46 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Ratatouille içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Ratatouille yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Ratatouille içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Ratatouille içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde yaklaşık olarak 1932,53 iu A Vitamini bulunur. Vegan Ratatouille tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Ratatouille İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Ratatouille içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Ratatouille yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille içerisinde 74,79 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Ratatouille içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Ratatouille yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Ratatouille içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Ratatouille içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Ratatouille içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Ratatouille İçindeki Besinler

 • 20,99 Karbonhidrat
 • 5,36 Protein
 • 3,34 Yağ
 • 7,82 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 19,46 Sodyum
 • 1038,18 Potasyum
 • 81,3 Kalsiyum
 • 1932,53 A Vitamini
 • 74,79 C Vitamini
 • 20,99 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Ratatouille İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,04 Sodyum
 • 2,16 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 4,02 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN RATATOUİLLE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0