Vegan Mantarlı Kinoa Risotto Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Mantarlı Kinoa Risotto Kaç Kalori? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto Kaç Kalori? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto kaç kalori? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto kaç kalori, Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Mantarlı Kinoa Risotto ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde 83,39 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde ortalama 492,03 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde yaklaşık olarak 71,61 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde 9,05 g olarak bulunuyor.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde yaklaşık olarak 5,93 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Mantarlı Kinoa Risotto tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde 15,56 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yiyeceği de var. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde yaklaşık olarak 1083,64 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Mantarlı Kinoa Risotto dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de 18,8 g Protein bulunuyor.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Mantarlı Kinoa Risotto ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde yaklaşık olarak 400,97 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde yaklaşık olarak 150,07 iu A Vitamini bulunur. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde 8,19 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Mantarlı Kinoa Risotto yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Mantarlı Kinoa Risotto içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçindeki Besinler

 • 71,61 Karbonhidrat
 • 18,8 Protein
 • 15,56 Yağ
 • 9,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 400,97 Sodyum
 • 1083,64 Potasyum
 • 83,39 Kalsiyum
 • 150,07 A Vitamini
 • 8,19 C Vitamini
 • 71,61 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Mantarlı Kinoa Risotto İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,9 Sodyum
 • 2,43 Potasyum
 • 0,19 Kalsiyum
 • 0,34 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN MANTARLI KİNOA RİSOTTO İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0