Yeşilaci/Sivri Biber Tozu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşilaci/Sivri Biber Tozu Kaç Kalori? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu Kaç Kalori? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu kaç kalori? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu kaç kalori, Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşilaci/Sivri Biber Tozu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de var. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde 1,34 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yiyerek de alabiliyoruz. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde ortalama 5,4 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde yaklaşık olarak 1,03 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde 0,54 g olarak bulunuyor.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde yaklaşık olarak 0,09 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşilaci/Sivri Biber Tozu tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde 0,03 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yiyeceği de var. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde yaklaşık olarak 35,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Protein bulunuyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşilaci/Sivri Biber Tozu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de 0,19 g Protein bulunuyor.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşilaci/Sivri Biber Tozu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde yaklaşık olarak 0,9 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde yaklaşık olarak 6,88 iu A Vitamini bulunur. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde 14,02 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşilaci/Sivri Biber Tozu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşilaci/Sivri Biber Tozu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçindeki Besinler

 • 1,03 Karbonhidrat
 • 0,19 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,54 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,9 Sodyum
 • 35,5 Potasyum
 • 1,34 Kalsiyum
 • 6,88 A Vitamini
 • 14,02 C Vitamini
 • 1,03 Karbonhidrat

1 Gram Yeşilaci/Sivri Biber Tozu İçindeki Besinler

 • 0,52 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,45 Sodyum
 • 17,75 Potasyum
 • 0,67 Kalsiyum
 • 3,44 A Vitamini
 • 7,01 C Vitamini
 • 0,52 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİLACİ/SİVRİ BİBER TOZU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0