Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Frambuaz ve Bademli Yulaf Kaç Kalori? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf Kaç Kalori? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf kaç kalori? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf kaç kalori, Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde 247,08 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde ortalama 365,04 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde yaklaşık olarak 48,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde 12,12 g olarak bulunuyor.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde yaklaşık olarak 3,64 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde 14,25 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yiyeceği de var. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde yaklaşık olarak 362,24 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de 13,82 g Protein bulunuyor.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde yaklaşık olarak 2,32 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde yaklaşık olarak 24,17 iu A Vitamini bulunur. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde 13,62 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçindeki Besinler

 • 48,72 Karbonhidrat
 • 13,82 Protein
 • 14,25 Yağ
 • 12,12 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,32 Sodyum
 • 362,24 Potasyum
 • 247,08 Kalsiyum
 • 24,17 A Vitamini
 • 13,62 C Vitamini
 • 48,72 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Frambuaz ve Bademli Yulaf İçindeki Besinler

 • 0,22 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 1,63 Potasyum
 • 1,11 Kalsiyum
 • 0,11 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,22 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN FRAMBUAZ VE BADEMLİ YULAF İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0