Üzüm Konservesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÜzüm Konservesi Kaç Kalori? Üzüm Konservesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Üzüm Konservesi Kaç Kalori? Üzüm Konservesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Üzüm Konservesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Üzüm Konservesi kaç kalori? Üzüm Konservesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Üzüm Konservesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Üzüm Konservesi kaç kalori, Üzüm Konservesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Üzüm Konservesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Üzüm Konservesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Üzüm Konservesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Üzüm Konservesi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde 15 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Üzüm Konservesi yiyerek de alabiliyoruz. Üzüm Konservesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Üzüm Konservesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde ortalama 117,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Üzüm Konservesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Üzüm Konservesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Üzüm Konservesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 27,73 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Üzüm Konservesi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Üzüm Konservesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Üzüm Konservesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde 0,55 g olarak bulunuyor.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 0,37 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Üzüm Konservesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Üzüm Konservesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Üzüm Konservesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde 0,2 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Üzüm Konservesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Üzüm Konservesi yiyeceği de var. Üzüm Konservesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 107,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Üzüm Konservesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Üzüm Konservesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Protein bulunuyor. Üzüm Konservesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Üzüm Konservesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Üzüm Konservesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Üzüm Konservesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde de 0,47 g Protein bulunuyor.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Üzüm Konservesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Üzüm Konservesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 1,25 mg sodyum bulunuyor. Peki Üzüm Konservesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Üzüm Konservesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Üzüm Konservesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Üzüm Konservesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 2,5 iu A Vitamini bulunur. Üzüm Konservesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Üzüm Konservesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Üzüm Konservesi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Üzüm Konservesi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi içerisinde 1,56 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Üzüm Konservesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Üzüm Konservesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Üzüm Konservesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Üzüm Konservesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Üzüm Konservesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Üzüm Konservesi İçindeki Besinler

 • 27,73 Karbonhidrat
 • 0,47 Protein
 • 0,2 Yağ
 • 0,55 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,25 Sodyum
 • 107,5 Potasyum
 • 15 Kalsiyum
 • 2,5 A Vitamini
 • 1,56 C Vitamini
 • 27,73 Karbonhidrat

1 Gram Üzüm Konservesi İçindeki Besinler

 • 0,22 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0,86 Potasyum
 • 0,12 Kalsiyum
 • 0,02 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,22 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÜZÜM KONSERVESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0