Ton Balıklı Suşi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİTon Balıklı Suşi Kaç Kalori? Ton Balıklı Suşi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Ton Balıklı Suşi Kaç Kalori? Ton Balıklı Suşi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Ton Balıklı Suşi yemek zararlı mı? faydalı mı? Ton Balıklı Suşi kaç kalori? Ton Balıklı Suşi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Ton Balıklı Suşi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Ton Balıklı Suşi kaç kalori, Ton Balıklı Suşi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Ton Balıklı Suşi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Ton Balıklı Suşi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Ton Balıklı Suşi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Ton Balıklı Suşi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde 26,82 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Ton Balıklı Suşi yiyerek de alabiliyoruz. Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Ton Balıklı Suşi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde ortalama 124,75 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Ton Balıklı Suşi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 12,42 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Ton Balıklı Suşi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 4,13 mg kolesterol bulunmaktadır.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Ton Balıklı Suşi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde 0,57 g olarak bulunuyor.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 1,08 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Ton Balıklı Suşi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Ton Balıklı Suşi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde 7,16 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Ton Balıklı Suşi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Ton Balıklı Suşi yiyeceği de var. Ton Balıklı Suşi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 207,27 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Ton Balıklı Suşi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Ton Balıklı Suşi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Protein bulunuyor. Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Ton Balıklı Suşi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Ton Balıklı Suşi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde de 3,04 g Protein bulunuyor.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Ton Balıklı Suşi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 71,38 mg sodyum bulunuyor. Peki Ton Balıklı Suşi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Ton Balıklı Suşi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Ton Balıklı Suşi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Ton Balıklı Suşi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde yaklaşık olarak 644,33 iu A Vitamini bulunur. Ton Balıklı Suşi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Ton Balıklı Suşi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Ton Balıklı Suşi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Ton Balıklı Suşi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi içerisinde 11,94 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Ton Balıklı Suşi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Ton Balıklı Suşi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Ton Balıklı Suşi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Ton Balıklı Suşi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Ton Balıklı Suşi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Ton Balıklı Suşi İçindeki Besinler

 • 12,42 Karbonhidrat
 • 3,04 Protein
 • 7,16 Yağ
 • 0,57 Lif
 • 4,13 Kolesterol
 • 71,38 Sodyum
 • 207,27 Potasyum
 • 26,82 Kalsiyum
 • 644,33 A Vitamini
 • 11,94 C Vitamini
 • 12,42 Karbonhidrat

1 Porsiyon (5 Adet) Ton Balıklı Suşi İçindeki Besinler

 • 11,98 Karbonhidrat
 • 2,93 Protein
 • 6,91 Yağ
 • 0,55 Lif
 • 3,98 Kolesterol
 • 68,85 Sodyum
 • 199,94 Potasyum
 • 25,87 Kalsiyum
 • 621,54 A Vitamini
 • 11,52 C Vitamini
 • 11,98 Karbonhidrat

1 Adet Ton Balıklı Suşi İçindeki Besinler

 • 2,4 Karbonhidrat
 • 0,59 Protein
 • 1,38 Yağ
 • 0,11 Lif
 • 0,8 Kolesterol
 • 13,77 Sodyum
 • 39,99 Potasyum
 • 5,17 Kalsiyum
 • 124,31 A Vitamini
 • 2,3 C Vitamini
 • 2,4 Karbonhidrat

1 Rulo Ton Balıklı Suşi İçindeki Besinler

 • 2,4 Karbonhidrat
 • 0,59 Protein
 • 1,38 Yağ
 • 0,11 Lif
 • 0,8 Kolesterol
 • 13,77 Sodyum
 • 39,99 Potasyum
 • 5,17 Kalsiyum
 • 124,31 A Vitamini
 • 2,3 C Vitamini
 • 2,4 Karbonhidrat

1 Gram Ton Balıklı Suşi İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 0,46 Sodyum
 • 1,33 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 4,14 A Vitamini
 • 0,08 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


TON BALIKLI SUŞİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0