Zeytinli Kek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinli Kek Kaç Kalori? Zeytinli Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Kek Kaç Kalori? Zeytinli Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Kek yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinli Kek kaç kalori? Zeytinli Kek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinli Kek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinli Kek kaç kalori, Zeytinli Kek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinli Kek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinli Kek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinli Kek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinli Kek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinli Kek içerisinde de var. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde 162,59 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinli Kek yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinli Kek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinli Kek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde ortalama 206,98 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinli Kek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinli Kek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinli Kek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinli Kek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 14,49 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinli Kek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinli Kek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 45,17 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinli Kek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinli Kek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinli Kek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde 0,99 g olarak bulunuyor.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinli Kek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 0,83 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinli Kek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinli Kek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinli Kek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinli Kek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde 13,54 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinli Kek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinli Kek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinli Kek yiyeceği de var. Zeytinli Kek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 100,74 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinli Kek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinli Kek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinli Kek içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinli Kek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinli Kek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinli Kek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinli Kek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde de 6,41 g Protein bulunuyor.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinli Kek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinli Kek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 490,36 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinli Kek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinli Kek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinli Kek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinli Kek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde yaklaşık olarak 69,72 iu A Vitamini bulunur. Zeytinli Kek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinli Kek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinli Kek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinli Kek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek içerisinde 3,62 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinli Kek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinli Kek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinli Kek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinli Kek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinli Kek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Zeytinli Kek İçindeki Besinler

 • 14,49 Karbonhidrat
 • 6,41 Protein
 • 13,54 Yağ
 • 0,99 Lif
 • 45,17 Kolesterol
 • 490,36 Sodyum
 • 100,74 Potasyum
 • 162,59 Kalsiyum
 • 69,72 A Vitamini
 • 3,62 C Vitamini
 • 14,49 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Kek İçindeki Besinler

 • 28,17 Karbonhidrat
 • 12,47 Protein
 • 26,33 Yağ
 • 1,93 Lif
 • 87,82 Kolesterol
 • 953,47 Sodyum
 • 195,89 Potasyum
 • 316,14 Kalsiyum
 • 135,57 A Vitamini
 • 7,04 C Vitamini
 • 28,17 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinli Kek İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,5 Kolesterol
 • 5,45 Sodyum
 • 1,12 Potasyum
 • 1,81 Kalsiyum
 • 0,77 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNLİ KEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0