Palamut balığı konservesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPalamut balığı konservesi Kaç Kalori? Palamut balığı konservesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Palamut balığı konservesi Kaç Kalori? Palamut balığı konservesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Palamut balığı konservesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Palamut balığı konservesi kaç kalori? Palamut balığı konservesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Palamut balığı konservesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Palamut balığı konservesi kaç kalori, Palamut balığı konservesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Palamut balığı konservesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Palamut balığı konservesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Palamut balığı konservesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Palamut balığı konservesi içerisinde de var. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde 1,1 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Palamut balığı konservesi yiyerek de alabiliyoruz. Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Palamut balığı konservesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde ortalama 11,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Palamut balığı konservesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Palamut balığı konservesi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde yaklaşık olarak 3 mg kolesterol bulunmaktadır.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde yaklaşık olarak 0,15 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Palamut balığı konservesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Palamut balığı konservesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde 0,74 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Palamut balığı konservesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Palamut balığı konservesi yiyeceği de var. Palamut balığı konservesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde yaklaşık olarak 23,7 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Palamut balığı konservesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Palamut balığı konservesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Protein bulunuyor. Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Palamut balığı konservesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Palamut balığı konservesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde de 10,9 g Protein bulunuyor.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Palamut balığı konservesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde yaklaşık olarak 33,8 mg sodyum bulunuyor. Peki Palamut balığı konservesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Palamut balığı konservesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Palamut balığı konservesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Palamut balığı konservesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Gram Palamut balığı konservesi içerisinde yaklaşık olarak 5,7 iu A Vitamini bulunur. Palamut balığı konservesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Palamut balığı konservesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Palamut balığı konservesi içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Palamut balığı konservesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Palamut balığı konservesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Palamut balığı konservesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Palamut balığı konservesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Palamut balığı konservesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Gram Palamut balığı konservesi İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 10,9 Protein
 • 0,74 Yağ
 • 0 Lif
 • 3 Kolesterol
 • 33,8 Sodyum
 • 23,7 Potasyum
 • 1,1 Kalsiyum
 • 5,7 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PALAMUT BALIĞI KONSERVESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0