Light Muzlu - Ananaslı Smoothie Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİLight Muzlu - Ananaslı Smoothie Kaç Kalori? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie Kaç Kalori? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yemek zararlı mı? faydalı mı? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie kaç kalori? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie kaç kalori, Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Light Muzlu - Ananaslı Smoothie ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde 119,55 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yiyerek de alabiliyoruz. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde ortalama 137,81 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 27,04 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 6 mg kolesterol bulunmaktadır.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde 1,82 g olarak bulunuyor.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 0,34 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Light Muzlu - Ananaslı Smoothie tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde 1,77 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yiyeceği de var. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 331,21 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Protein bulunuyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Light Muzlu - Ananaslı Smoothie dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de 3,62 g Protein bulunuyor.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Light Muzlu - Ananaslı Smoothie ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 53,21 mg sodyum bulunuyor. Peki Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yiyerek sodyum almış olursunuz.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 75,6 iu A Vitamini bulunur. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde 27,79 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Light Muzlu - Ananaslı Smoothie yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Light Muzlu - Ananaslı Smoothie içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçindeki Besinler

 • 27,04 Karbonhidrat
 • 3,62 Protein
 • 1,77 Yağ
 • 1,82 Lif
 • 6 Kolesterol
 • 53,21 Sodyum
 • 331,21 Potasyum
 • 119,55 Kalsiyum
 • 75,6 A Vitamini
 • 27,79 C Vitamini
 • 27,04 Karbonhidrat

1 Su Bardağı Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçindeki Besinler

 • 27,04 Karbonhidrat
 • 3,62 Protein
 • 1,77 Yağ
 • 1,82 Lif
 • 6 Kolesterol
 • 53,21 Sodyum
 • 331,21 Potasyum
 • 119,55 Kalsiyum
 • 75,6 A Vitamini
 • 27,79 C Vitamini
 • 27,04 Karbonhidrat

1 Gram Light Muzlu - Ananaslı Smoothie İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 0,24 Sodyum
 • 1,51 Potasyum
 • 0,54 Kalsiyum
 • 0,34 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


LİGHT MUZLU - ANANASLI SMOOTHİE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0