Çıtır Karnabahar Topları Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÇıtır Karnabahar Topları Kaç Kalori? Çıtır Karnabahar Topları Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çıtır Karnabahar Topları Kaç Kalori? Çıtır Karnabahar Topları Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çıtır Karnabahar Topları yemek zararlı mı? faydalı mı? Çıtır Karnabahar Topları kaç kalori? Çıtır Karnabahar Topları içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Çıtır Karnabahar Topları içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Çıtır Karnabahar Topları kaç kalori, Çıtır Karnabahar Topları yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Çıtır Karnabahar Topları gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Çıtır Karnabahar Topları ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Çıtır Karnabahar Topları ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde 42,16 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Çıtır Karnabahar Topları yiyerek de alabiliyoruz. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Çıtır Karnabahar Topları yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde ortalama 184,91 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Çıtır Karnabahar Topları içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 26,16 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 40,97 mg kolesterol bulunmaktadır.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Çıtır Karnabahar Topları yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde 2,67 g olarak bulunuyor.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 1,57 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Çıtır Karnabahar Topları tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde 6,25 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Çıtır Karnabahar Topları yiyeceği de var. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 198,12 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Çıtır Karnabahar Topları tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Protein bulunuyor. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Çıtır Karnabahar Topları dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Çıtır Karnabahar Topları içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de 6,61 g Protein bulunuyor.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Çıtır Karnabahar Topları ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 420,97 mg sodyum bulunuyor. Peki Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Çıtır Karnabahar Topları yiyerek sodyum almış olursunuz.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Çıtır Karnabahar Topları içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde yaklaşık olarak 44,22 iu A Vitamini bulunur. Çıtır Karnabahar Topları tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Çıtır Karnabahar Topları İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Çıtır Karnabahar Topları içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Çıtır Karnabahar Topları yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları içerisinde 22,59 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Çıtır Karnabahar Topları içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Çıtır Karnabahar Topları yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Çıtır Karnabahar Topları içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Çıtır Karnabahar Topları içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Çıtır Karnabahar Topları içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Çıtır Karnabahar Topları İçindeki Besinler

 • 26,16 Karbonhidrat
 • 6,61 Protein
 • 6,25 Yağ
 • 2,67 Lif
 • 40,97 Kolesterol
 • 420,97 Sodyum
 • 198,12 Potasyum
 • 42,16 Kalsiyum
 • 44,22 A Vitamini
 • 22,59 C Vitamini
 • 26,16 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Çıtır Karnabahar Topları İçindeki Besinler

 • 7,85 Karbonhidrat
 • 1,98 Protein
 • 1,88 Yağ
 • 0,8 Lif
 • 12,29 Kolesterol
 • 126,29 Sodyum
 • 59,44 Potasyum
 • 12,65 Kalsiyum
 • 13,27 A Vitamini
 • 6,78 C Vitamini
 • 7,85 Karbonhidrat

1 Gram Çıtır Karnabahar Topları İçindeki Besinler

 • 0,26 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,41 Kolesterol
 • 4,21 Sodyum
 • 1,98 Potasyum
 • 0,42 Kalsiyum
 • 0,44 A Vitamini
 • 0,23 C Vitamini
 • 0,26 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÇITIR KARNABAHAR TOPLARI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0