Çikolatalı Muhallebi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÇikolatalı Muhallebi Kaç Kalori? Çikolatalı Muhallebi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çikolatalı Muhallebi Kaç Kalori? Çikolatalı Muhallebi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çikolatalı Muhallebi yemek zararlı mı? faydalı mı? Çikolatalı Muhallebi kaç kalori? Çikolatalı Muhallebi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Çikolatalı Muhallebi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Çikolatalı Muhallebi kaç kalori, Çikolatalı Muhallebi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Çikolatalı Muhallebi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Çikolatalı Muhallebi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Çikolatalı Muhallebi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Çikolatalı Muhallebi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde 214,43 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Çikolatalı Muhallebi yiyerek de alabiliyoruz. Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Çikolatalı Muhallebi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde ortalama 268,45 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Çikolatalı Muhallebi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 33,29 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Çikolatalı Muhallebi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 27,78 mg kolesterol bulunmaktadır.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Çikolatalı Muhallebi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde 0,26 g olarak bulunuyor.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 0,8 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Çikolatalı Muhallebi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Çikolatalı Muhallebi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde 11,41 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Çikolatalı Muhallebi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Çikolatalı Muhallebi yiyeceği de var. Çikolatalı Muhallebi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 334,14 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Çikolatalı Muhallebi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Çikolatalı Muhallebi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Protein bulunuyor. Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Çikolatalı Muhallebi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Çikolatalı Muhallebi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde de 7,47 g Protein bulunuyor.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Çikolatalı Muhallebi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 87,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Çikolatalı Muhallebi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Çikolatalı Muhallebi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Çikolatalı Muhallebi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Çikolatalı Muhallebi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 89,19 iu A Vitamini bulunur. Çikolatalı Muhallebi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Çikolatalı Muhallebi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Çikolatalı Muhallebi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Çikolatalı Muhallebi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi içerisinde 1,68 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Çikolatalı Muhallebi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Çikolatalı Muhallebi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Çikolatalı Muhallebi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Çikolatalı Muhallebi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Çikolatalı Muhallebi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Muhallebi İçindeki Besinler

 • 33,29 Karbonhidrat
 • 7,47 Protein
 • 11,41 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 27,78 Kolesterol
 • 87,5 Sodyum
 • 334,14 Potasyum
 • 214,43 Kalsiyum
 • 89,19 A Vitamini
 • 1,68 C Vitamini
 • 33,29 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Çikolatalı Muhallebi İçindeki Besinler

 • 33,29 Karbonhidrat
 • 7,47 Protein
 • 11,41 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 27,78 Kolesterol
 • 87,5 Sodyum
 • 334,14 Potasyum
 • 214,43 Kalsiyum
 • 89,19 A Vitamini
 • 1,68 C Vitamini
 • 33,29 Karbonhidrat

1 Kavanoz (Küçük) Çikolatalı Muhallebi İçindeki Besinler

 • 24,36 Karbonhidrat
 • 5,47 Protein
 • 8,35 Yağ
 • 0,19 Lif
 • 20,33 Kolesterol
 • 64,02 Sodyum
 • 244,49 Potasyum
 • 156,9 Kalsiyum
 • 65,26 A Vitamini
 • 1,23 C Vitamini
 • 24,36 Karbonhidrat

1 Gram Çikolatalı Muhallebi İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,14 Kolesterol
 • 0,43 Sodyum
 • 1,63 Potasyum
 • 1,05 Kalsiyum
 • 0,44 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÇİKOLATALI MUHALLEBİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0