aaa Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİaaa Kaç Kalori? aaa Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

aaa Kaç Kalori? aaa Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

aaa yemek zararlı mı? faydalı mı? aaa kaç kalori? aaa içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? aaa içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

aaa kaç kalori, aaa yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? aaa gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? aaa ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce aaa ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

aaa İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

aaa içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum aaa içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde 8,4 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu aaa yiyerek de alabiliyoruz. aaa içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple aaa yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

aaa İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde ortalama 62,4 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? aaa içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. aaa içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. aaa içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

aaa İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

aaa içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde yaklaşık olarak 13,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

aaa İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

aaa içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

aaa İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

aaa içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. aaa içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. aaa yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde 2,4 g olarak bulunuyor.

aaa İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

aaa içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde yaklaşık olarak 0,58 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de aaa tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. aaa içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

aaa İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

aaa içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere aaa içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde 0,48 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. aaa içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

aaa İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

aaa içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde aaa yiyeceği de var. aaa içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde yaklaşık olarak 172,8 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. aaa içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. aaa tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

aaa İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

aaa içerisinde Protein bulunuyor. aaa içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein aaa dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. aaa içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple aaa içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde de 0,41 g Protein bulunuyor.

aaa İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

aaa içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak aaa ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde yaklaşık olarak 3,6 mg sodyum bulunuyor. Peki aaa içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de aaa yiyerek sodyum almış olursunuz.

aaa İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

aaa içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. aaa içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde yaklaşık olarak 10,8 iu A Vitamini bulunur. aaa tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

aaa İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

aaa içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. aaa yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) aaa içerisinde 14,4 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak aaa içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar aaa yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? aaa içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? aaa içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte aaa içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) aaa İçindeki Besinler

 • 13,72 Karbonhidrat
 • 0,41 Protein
 • 0,48 Yağ
 • 2,4 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 3,6 Sodyum
 • 172,8 Potasyum
 • 8,4 Kalsiyum
 • 10,8 A Vitamini
 • 14,4 C Vitamini
 • 13,72 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


AAA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0