Vatandaş Şıkır Şıkır Oynadı! Ziraat Bankası Resmen Açıkladı: Kredi Borcu Faizleri Siliniyor! Son Gün

Vatandaş Şıkır Şıkır Oynadı! Ziraat Bankası Resmen Açıkladı: Kredi Borcu Faizleri Siliniyor! Son Gün
YAYIN TARİHİ: 10.02.2022 13:10:00

Ziraat Bankası bağlamında vatandaşları şıkı şıkır oynatacak resmi açıklama yapıldı. Bu anlamda vatandaşların kredi borçları siliniyor. 30 Kasım 2021 tarihine kadar takibe düşen çiftçi kredileri amacıyla açıklama yapıldı. Ziraat Bankası kredi borcu takibine düşen çiftçilerin tek seferde ödendiği taktirde faizleri sileceğini ve son günün 31 Mart olduğunu bildirdi.

Ziraat Bankası, tarımsal faaliyette tespit edilen müşterilerinin bütün ihtiyaçlarının finansmanındaki desteğine ek olarak, ödeme güçlüğü yaşam sürdüren tarımsal kredi borçlusu müşterilerine de ödemelerini kolaylaştırıcı imkânlar sağlıyor.

Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, banka olarak Türkiye’nin tarımını, üreticilerini ve tarladan sofraya kadar olan sürecin tamamını bugüne kadar bulunduğu gibi, bundan sonra da “bir bankadan daha fazlası” olarak desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.FAİZ YOK FALAN YOK! 

Türk, “Bu imkân ile 30.11.2021 tarihinde takip hesaplarında borcu tespit edilen tarımsal kredili müşterilerin, takipteki tarımsal kredilerine yönelik ödeme basitliği sunuluyor. 31.03.2022 tarihine kadar sürecek uygulamada, takip hesaplarında tespit edilen tarımsal kredi borcunun tek seferde kapatılması durumunda, kredilerin takibe intikal ettiği tarihten ileri devre için, temerrüt ya da diğer rastgele bir ad altında faiz talep edilmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Takipteki tarımsal kredinin tek seferde ödenmesi imkânı bulunmaması durumunda ise cari kredi faiz oranlarından hesaplanacak toplam borcun, tarımsal faaliyetine devam eden müşterilerin gelir elde etme devrelerine makul şekilde faizsiz olarak 60 aya kadar taksitlendirilebileceğini açıklayan Türk, şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar bulunduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanısıra olmaya devam edecek olan Ziraat Bankası, tarım pazarında kredi kullanmış olup ödeme güçlüğü sebebiyle takip hesaplarında bakiyesi tespit edilen müşterilerimize büyük bir ödeme basitliği sağlamıştır. Ödeme kolaylıklarından faydalanmak isteyen müşterilerimizi şubelerimize bekliyoruz.”SON GÜN BELLİ OLDU

Ziraat Bankası’nın takipte tarımsal kredi borcu tespit edilen müşterilerine ödeme basitliği sağlamak hedefiyle ilerlettiği bu uygulama, 31 Mart tarihine kadar geçerli olacak. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR