Türkiye Ayağa Kaktı! Fatih Tezcan Videosu İzle! Fatih Tezcan Kimdir, Nereli? Vikipedi

Türkiye Ayağa Kaktı! Fatih Tezcan Videosu İzle! Fatih Tezcan Kimdir, Nereli? Vikipedi
YAYIN TARİHİ: 3.11.2021 12:50:00

Türkiye'yi ayağa kaldıran video paylaşan Fatih Tezcan bir anda gündem oldu. Bu anlamda Fatih Tezcan kimdir, nereli? Fatih Tezcan Videosu izleme detayları oldukça merak ediliyor.

Türkiye Ayağa Kaktı! Fatih Tezcan Videosu İzle! Fatih Tezcan Kimdir, Nereli? Türkiye'yi ayağa kaldıran video paylaşan Fatih Tezcan bir anda gündem oldu. 

FATİH TEZCAN KİMDİR?


1976 senesinde İstanbul'un Bakırköy  ilçesinde doğdu. Dedeleri Osmanlı muhaciridir. Eski bir İstanbul ailesinden Şükriye Hanım ile Fahri Bey'in oğludur. İlk ve ortaokulun sonrasında Behçet Kemal Çağlar Lisesi'ni 1993'te İstanbul'da bitirdi. Askerliğini 1996-1997 senelerinde sırayla Isparta, Çanakkale ve Siirt'te yaptı.

1999'da, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi kısmını kazandı fakat okulun 2.senesinde ailevi ve fikri nedenlerden dolayı bırakmak halinde kaldı.

Askerden sonra yoğun bir okuma sürecine başladı. Genellikle Dinler Tarihi, Kur'an ve Hadis Araştırmaları, Yakın Tarih ve Uluslararası İlişkiler konularına büyük ağırlık verdi.

1999'da Türkiye'nin ilk Online İslamî Platformları'ndan birisinde yöneticilik yaptı.

2003'te Güzin Hanım'la evlendi. Muhammed Furkan, Mücahid Ahmed isimli 2 erkek ve Nur Filistin isimli 1 kız çocuğu dünyaya geldi. 2007'de boşandı.


2007'de Ortaköy'deki Boğaziçi İlim Erdem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin kurucu başkanlığını yaptı. 500 seneden beri Ortaköy'de ilk İslamî çalışmaya sahne olacak bu dernekte detaylı inceleme ve seminer faaliyetlerinde bulundu.

Yazıları internet siteleri, dergiler ve gazetelerde yayınlanmaya başladı.
Genelde Ortadoğu ve özelde İsrail-Filistin konularında çok sayıda programa misafir oldu.

2006'da kurduğu Analiz Merkezi.com isimli siteyi, Türkiye'nin ilk İslami Haber-Analiz Sitesi yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşu' ve 'Kemalizm ve Din' konulu 1000'e yakın kitap taradı. Eş vakitli olarak Ankara'da Mücadile Çalışma Grubu'nu kurdu.

2011'de İstanbul'da Hira Çalışma Grubu'nu kurdu. Haniflik Dini ve Devrimci İslam konularına yöneldi, çok sayıda konferans ve seminer verdi.

Aynı sene Ümmü Gülsüm Hanım ile evlendi. Hira Sevra ve Duru isimli 2 kız çocuğu dünyaya geldi.

Bu sırada başlayan Arap Devrimleri'ni yakından izledi.

Ağustos-2011'de BAAS Rejimi'nin bombalamakta bulunduğu Hama ve İdlib'e girdi. Suriye Devrimi esnasında bölgeye giden ilk Türk gazeteci oldu. Özgür Suriye Ordusu'nun kuruluş ve çatışma döneminde defalarca Suriye'de bulundu, Özgür Ordu ve Suriye Ulusal Konseyi'nin üst seviye isimleriyle görüşmeler yaptı, süreci yakından takip etti, görüntü ve anlatımları Ulusal ve Uluslararası medyada yayınlandı.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER