Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme Açıklaması! "Salgının Boynunu Allah'ın İzniyle...

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme Açıklaması! 'Salgının Boynunu Allah'ın İzniyle...
YAYIN TARİHİ: 7.04.2021 20:09:00
ABONE OL
  
Haberlerim Google News Takip Et

"Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar kıldığımız namazlar ve diğer ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken, salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılarak burada önemli açıklamalarda bulunmuştur. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınıyla ilgili olarak 'Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz.' ifadelerine yer verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme açıklamaları...

Toplantıda önemli açıklamalrda bulunan Cumhur başkanı Erdoğan sözlerine, Konya'da kaza kırıma uğrayan askeri uçakta şehit olan pilota Allah'tan rahmet dileyerek, başladı. "Konya'da bizim Türk Yıldızları olarak tanıdığımız uçaklarımızdan birisi eğitim uçuşu sırasında düşüyor. Pilot yüzbaşımız da şehit oluyor. Allah'tan kendilerine rahmet diliyorum. Ailesine, tüm silahlı kuvvetlerimize başımız sağ olsun diyorum" açıklamasında bulundu.

"YANLIŞI SAVUNMUYOR HEMEN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 ve 2053 hedeflerine kararlılıkla yürüdüklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; "Bunları söylerken madalyonun diğer yüzünü de görmezden gelmiyoruz. Sıkıntılarımız yok mu elbette var. Bunun için kendi içimizde yapmamız gereken değişimler olduğunu biliyoruz. Teşkilatlarımızdan başlayarak her seviyede adım adım hayata geçiriyoruz. Geçirmeye de devam edeceğiz. Hiç şüphesiz bu süreçte, yanlış insanlarla, işlerle ve yöntemlerle de karşılaştığımız oluyor. Bunları tespit eder etmez asla üzerini örtmüyor, yanlışı savunmuyor hemen gereğini yerine getiriyoruz. Getirmeyi de sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.


"AVRUPA ÜLKELERİNİN TAMAMI TÜRKİYE'DEN DAHA AĞIR TEDBİRLER UYGULUYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, koronavirüs salgınının tehdit olmaktan çıktığında normalleşme adımlarını yeniden devreye soktuklarını ifade etti. Koronavirüs salgın arttığında ise sıkılaştırmaya yöneldiklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, amaçlarının, Türkiye'yi mübarek ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamak olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti;

"Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini genişletmesi, hatta salgını tümüyle yenmesi önemli değildir. Asıl olan yakın insani ve ticari ilişki içinde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere dünyadaki genel iyileşmenin gerisinde kalmamak hatta mümkünse önünde gitmektir. Avrupa ülkelerinin tamamı neredeyse Türkiye'den daha ağır tedbirler uyguluyor. Üstelik bu ülkelerin sağlık sistemleri de tamimiyle felç durumdadır.

"SALGININ BOYNUNU DA ALLAH'IN İZNİYLE KIRACAĞIZ"

Şayet biz ramazan ayındaki tedbirlerimizle vaka sayılarını birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayısla birlikte başlayacağı anlaşılan turizm sezonu ve bunun içeride açacağı hareketliliği yakalayabiliriz. Aksi takdirde turizmde bir sezonu kaçırmakla kalmayacak, yurt dışına yapılacak iş ve aile ziyaretlerinde de çok ciddi sıkıntılar yaşayacağız. Tek bir insanımızın bile bu meşum hastalık sebebiyle acı çekmesine hele hele hayatını kaybetmesine gönlümüz razı gelmez. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar kıldığımız namazlar ve diğer ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken, salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız." açıklamasında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER