Rüyada Gök Görmek Ne Demek? Rüyada Gök Görmek Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Gök Görmek Ne Demek? Rüyada Gök Görmek Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 8.03.2022 20:20:11

Rüyada Gök görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Gök görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Gök görmek ne anlama gelir? Rüyada Gök görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Gök görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Gök görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Gök görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada gökyüzüne cikmak, üzüntünün isaretidir. eger merdivenle cikiyorsaniz, bu, basarili ve ünlü olacaginiz anlamina gelir. gökten evler üzerine atesin düstügünü görmek, allah (c.c.) tarafindan halka gelecek hastalik ve ölümdür. göge tamamen ciktigini görse, isin sonuna da kavusur. yine yeryüzüne dönse, yerildigi seyden kurtulur. yerinden düsse, ona anz olan ve azalarinda kirik ve cikik miktarinca, onun halinde noksanlik ve helak meydana gelir. rüyada göge cikan, uyaniklikta hasta ise ve gökten yere tekrar inmese, o kimse o hastaliktan ölür. tekrar yere inse, onun zarari ve hastaligi son haddine varir. aile ve yakinlarinin ümidi kesilir sonra insallah yine bundan kurtulur.

Bir kimse rüyada merdiven veya bir iple semaya ciktigini görse, izzet, yükseklik ve korkuya isaret eder. eger gökten bir cukur veya bir kuyu icine düsüp oradan cikmamissa, tabir o cukur ve kuyunun onun kabri olmasina isaret eder. bu rüyada onun müslüman olarak vefat edecegine müjde vardir. rüyada göge yaklasmak, ibadet eden ve iyi amel sahibi kimseler icin allah-u teala hazretlerine (c.c.) yaklasmaya isaret eder. bazen de bu rüya, muzdarip ve aciz kimsenin duasinin kabul edilmesine isaret eder. anne-babaya, kocaya, arzu ettigi seye yaklasmaya isaret eder. gögün yeryüzüne düsmesi, yeryüzünde meydana gelecek kitliga isaret eder. eger ates, arazi ve harman yeri ve nebatat biten yerlere düsse, ekinlere dolu ve cekirge gibi gök afetleri erisir. ikinci gökte oldugunu görmek o kimseden halkin ögrenecegi edebe, zihin acikligina, liderlige isarettir.

Ücüncü gökte oldugunu görse, o kimse nimete, güzellige, ferah ve sevince isarettir. dördüncü gökte oldugunu görse, o kimse mülk, güc ve heybete isarettir. kendisinin besinci gökte oldugunu görse, o kimse, emniyet müdürlügüne, ordu hizmetine ve bu gibi seylere memur edilir. altinci gökte oldugunu görse, hakimlik ve ibadetle riziklanir, islerinde azimli ve ihtiyatli olur. yedinci gökte oldugunu görse, emlak ve araziye, ziraat ve kurtulusa isarettir. eger rüyayi gören anlatilan mertebelere layik degilse, rüyanin tabiri o kimsenin lideri, yahut cocugu, torunu, benzeri yahut adasi hakkinda meydana gelir. kendisini yedinci gögün üstünde oldugunu görse, o kimse yükseklik ve azamete isarettir. ancak helaki ve ölümünden korkulur. göge ciktigini gören kimse, vefat eder ve ahirete gider. gögün yesillendigini görmek, o sene ziraat ve hububatin bol olmasina isaret eder. gögün sararmasi ise, o senede hastaligin olmasidir. gögün demirden görülmesi, o senenin yagmurunun azligidir. gök tabakalarinin birbirine yapistigini görse, yagmur yagmaz. tabakalarin birbirinden ayrilmasi ise, yagmur ve nebatin ve hububatin cok olmasidir. gök kapilarinin acilmis oldugunu görse, yagmurlar cok ve dualar kabul olunur. kapilarinin kapanmis olarak görülmesi, yagmurun yagmamasina isaret eder. gökten yeryüzüne indigini görse, ona siddetli hastalik büyük tehlikeli seyler isabet eder ve ölüme yaklasan bir hastaliga yakalanir ve sonradan bundan kurtulur.


Büyük is pesinde olan kimsenin göge elini sürmesi, isinde muvaffak olamayacagina isaret eder. yükselip göge yaklastigi halde ona cikmadigini görse, o kimsenin din veya dünya sahibi olduguna ve her ikisinde de yükseklige nail olacagina isaret eder. rüyada göge bakmak, dünya devlet baskanlarindan birisine bakmaktir. dogu ve bati taraflarina baksa, o kimse yolculuga cikar. bazen de o kimse büyük otoriteye isarettir. gögün sadece kendisi ve ailesi üzerine düsmesi, o kimsenin evinin tavaninin yikilmasina, üzerine gök düsen kimse uyaniklikta hasta idiyse, ölümüne isaret eder. göge dogru yükseldigini ve oraya girdigini görse, o kimse sahadete ve bununla beraber seref ve övgüye isarettir. allah'in (c.c.) yardimiyla kurtulusa erer. bir kimse rüyada gökte oldugunu görse, amir olur. yeryüzüne bakmak icin göge ciktigini görse, yükseklige isarettir, kacirdigi bir sey icin üzüntü ve kedere düser.

Gök kapilarinin acildigini gören kimse, sevince, hayra ve nimete isarettir. düz olarak göge ciktigini gören kimse, zarar, ziyan, beden ve malinda noksanliga düser. mesakkatsiz göge ciktigini gören kimse, güc ve otoriteye nail olur. düsmaninin kötülük ve hilesinden kurtulur. gögü disleriyle tuttugunu görse, o kimsenin kendisine yahut malina noksanlik erisir, yahut elinin erisemeyecegi bir is talebinde bulunur. göge cikip oradan inmedigini görse, ölümüne, yahut ölüme yaklasmasina isarettir. göge cikip orada dolastigini gören kimse, astronomi ilmini ve gizli ilimleri ögrenerek halk arasinda meshur ve maruf olur. göge dayandigini gören kimse, baskan olur, kendisine muhalif kimselere zafer bulur. ne zaman ciktigini bilmedigi halde göge cikmis oldugunu gören kimse, insallah cennete girer. gökte binalari oldugunu ve bu binalarin da yerdeki halkin binalarina benzemedigini gören o kimse bulundugu halden baska bir sekilde dünyadan cikar.

Yer ile gök arasinda, aslini kötü gördügü bir seyden duvarinin oldugunu görse, dince kötü bir seye, duvar aslini kötü görmedigi bir seyden yapilmissa din ve dünyaca serefe isaret eder. gerek kendisi ve gerekse bütün halk icin rüyada gökten kapi acildigini görse, yine kendisi ve halk icin üzüntü ve kederden halasa ve hayra isaret eder. gök tarafindan bir ipe asili oldugunu görse, yerden ayrildigi kadar dince velayete isarettir. ipin kesildigini görse, velayet kendisinden gider. gökte bir kandilin yanip söndügünü görse, günes tutulur. gök, denize de isaret eder. ziraatcinin gögü görmesi, hububat ve meyvelerde meydana gelecek büyüme ve berekete isaret eder. bazen de gök, ona cikip inmeyen kimse icin ölürne, isa a.s.'in kissasina binaen töhmete isaret eder. gök, yükseklikle de tabir edilir. rüyada gögün yarilmis görülmesi bid'at ve sapikliga isaret eder. bazen de gögü görmek, hacca, gökyüzünden yere inmek düsman ile anlasmaya isaret eder. bazen göge yükselmek, inatci ve düsman ile münazaa ve husumete isaret eder. hayirli seylerden sayilanlarin rüyada gökyüzüne cekilmesini görmek, piyasanin pahali olmasina, iyi kimselerin kaybolmasina yahut gazilerin ve hacilarin ölümüne isaret eder. kötü seylerden sayilanlarin rüyada gökyüzüne cekilmesini görmek, inancsizlarin helakina yahut zulmün ortadan kalkmasina isaret eder. bazen de rüyada gÖge cikmak, büyüklerin evlerine girmeye isaret eder. eger gökten birsey alsa, hirsizliga ve haber arastirmaya isaret eder. günahkar kimsenin göge cikmasi, onun ölümüne, inancsiz cikmasi ise, müslüman olmasina isaret eder. göge giren kimse hasta ise iyilesmemisse, ölür.

Bazen de uzak bir yere yolculuk yapar. bazen de gök hapse ve ona yönelmek de yüksek düsünceye isaret eder. gögün yanlarak icerisinden ihtiyar birisinin ciktiginin görülmesi, o yer halkina gelecek hayra, ucuzluk ve bollukla beraber ülfet ve sevince isaret eder. genc birisinin ciktiginin görülmesi, düsmanin o yer halkina fenalik etmesine ve aralanndan düsmanlik ve ayrilik meydana cikmasina isaret eder. koyunun ciktiginin görülmesi ganimettir. deve cikarsa, yagmur yagar ve seller gider. arslan ve yirtici hayvan cikarsa, o yerin halki cok acimasiz bir valinin zulmüne ugrar. eger gökten bal, zeytin, incir ve arpa gibi bolluga isaret eden seyler inse, halka menfaatii yagmurlar yagar ve halkin menfaati gökten inen seylerle meydana gelir. kendisi hazir bulundugu halde gögün yapildigini görse o kimse yalan yere sahitlikte bulunur. gökten yeryüzüne düstügünü görse, büyük bir günah isler. düstügü zaman basi asagi olsa. ömrünün uzun olmasina isaret eder. bazen de bu rüya onun günah islemesinden dolayi korkutulmasina isaret eder. bazi kere de hastanin sihhat ve rahatindan sonra yine hastalanmasina, tevbe edenin tevbesinden dönerek yeniden günah islemesine isaret eder. bir kimse rüyada gökten nur ciktigim görse, o yer balkinin hidayetine, gökte karanligin meydana geldigini görse, o yer halkinin sapikligina isaret eder. gökten kamci gibi seyler indigini görse, kazandiklari günah ve suctan dolayi halka siddet ve sikinti isabet eder. rüyada gökleri görmek, ilim sahipleri icin esyanin hakikatim kesfetmeye ve ona muttali olmaya ahiret islerine ihtimam göstermeye isaret eder. bazen de gökleri görmek ve oraya cikmak büyük sehirlere yapilacak yolculuga kara ve denizde ticaretin cok siniflarindan kar ve faydali ticaretlere isaret eder. gögü görmek, sehire, kaleye, eve, ese, anne-babaya, hocaya, kendisinden menfaat umulan ve zaranndan korkulan yere isaret eder. bazen göge cikmayi arzu etmek, rizik aramak icin calismaya, vaadin yerine getirilmesinden ümit ettigi seyin cabukluguna isaret eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR