Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek Görmek Ne Demek? Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek Görmek Ne Demek? Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 8.03.2022 20:20:11

Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Ev Gibi Yerlere Girmek görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Ev Gibi Yerlere Girmek görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bir kimse Rüyada kendisini, evlerden ve binalardan uzak ve tek bir eve girdigini görse, o ev ahiret evidir ve onun ölümüne isarettir. mezkur eve girip ciktigini görse, ölüm derecesine yaklasir fakat bundan kurtulur. hasta olan bir kimse ahiret evine girdigini görse,o hastalik onu dünayanin ser ve fitnelerinden halas ederek ahirete götürür. kendisini ahirette gören kimse eger hasta degilse, cihad etmesi, yahut züht ve ibadeti, ilim veya sa- daka ya da akrabalari ziyareti yahut musibeüere sabretmesi sebebiyle müjdeye kavusur. bir kimse ahirete gittikten sonra tekrar döndügünü görse, o kimse gurbetten döner ve sehrine gelir.

Cennetten dönmekten menedildigini görse, o kimse gurbette kalir.rüyada isyankarin mekke'yi görmesi, tevbe etmesin, inancsizin görmesi müslüman olmasina, bekarin evlenmesine, eger rüyayi gören düsmanlik icerisinde ise düsmanliginda muzaffer ve davasini kazanmasina isarettir.mekke'ye girmek korkudan emin olmaya isarettir.rüyada ibrahim (a.s.)'in makamina girdigini gören kimse eger korkan birisiyse korkusundan emin olur. bazen de rüyada ibrahim (a.s.) makamina girmek, devlet baskanligi gibi büyük rütbeye yahut ilmin ifade ve tahisili icin gayret sarfetmeye yahut annesi veya babasi tarafindan gelecek bir mirasa isarettir.

Rüyada beyt-i Şerif ve mescid-i haram'a giren kimse evlenme isteginde bulunan kimse evlenme isteginde bulunan kimse ise, evine güzel bir gelinle girmesine, helal kazanmaya iktidari oldugu halde haram ile mesgul olmaya,özellikle salat-ü selam getirmeden veya avret yeri acik oldugu halde girerse haram ile mesgul olmaya isarettir.mescid-i harram'a girdigini görmek,korkudan emin olmaya ve dogru söz vermeye isarettir.rüyada sokak ve pazar girmek, rizik icin calismaya ve gayret göstermeye,eve girmek evlenmeye veya evlenmeyi arzu etmeye.mescide girmek, günahtan temizlenmeye, kiliseye girmek dinde bozukluga isarettir.cennete girdigini gören kimse insallah cennete girer.bu rüya o kimsenin nefsi icin gönderdigi veya gönderecegi hayrin kabul olmasmdan dolayi müjdedir.cehenneme girip sonradan ciktigini görmek o kimsenin bulundugu kötü halinden tevbe ve istigfar etmesi icin korkulur.


Bu gibi rüyayi günahkarlar görür. bazilan da, gerek inancsiz ve gerekse mu'min olsun rüyada cehenne me giren kimse sitma hastaligina, fakirlige ve hapse düser, dediler. eger rüyayi gören esnaf ise, cok günah isler yahut inancsiz ve günahkarlarin yoluna giderek onlarla düser-kalkar.

Bazıkarı da, hac yolunda bulunan kimsenin rüyada cennete girmesi, onun kabeye girmesine ve haccinin tamam olmasina isarertir,dediler.rüyada cennete giren kimse eger inancsiz ise müslüman olur, hasta bir mu'min ise hastaligindan ölür. eger hasta bir inancsiz ise hastaligindan kurtulur. bekar ise evlenir, fakir ise zengin olur.

Bazi tabirciler, bu rüyanin sahibi bir mirasa erisir, dediler.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR