Okullar Yarın Bursa Ve Kocaeli Valiliği Tatil Mi? Bugün 11-13-14 Mart Kar Yağışı Okullar Tatil Mi?

Okullar Yarın Bursa Ve Kocaeli Valiliği Tatil Mi? Bugün 11-13-14 Mart Kar Yağışı Okullar Tatil Mi?
YAYIN TARİHİ: 10.03.2022 09:47:00

​Bursa-Kocaeli Valiliği Okullar Yarın Tatil Mi? Kar yağışının başlamasıyla binlerce öğrenci, " 11-13-14 Mart Okullar Bursa ve Kocaeli'de kar tatili var mı? Sorusuna cevap aramaya başladı. Her kar yağışının sonrasında bulunduğu gibi gözler yine Valilik'te... Peki, 11-13-14 Mart okullar Bursa ve Kocaeli'de tatil mi? Bursa-Kocaeli Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı? Okulların kar tatili olup olmadığı ile alakalı son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor.

11-13-14 Mart kar yağışı Bursa ve Kocaeli'de okullara kar tatili var mı? Bursa ve Kocaeli'de kar yağışı gene kendini göstermeye başladı. Türkiye'nin her doğrultusundan kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor. Bu anlamda vatandaşlar kar tatili olup olmadığını MEB ve Valilik hesapları üzerinden takip ediyor. Peki, Bursa ve Kocaeli 'de okullar yarın tatil mi? Bursa ve Kocaeli Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı?


BURSA VE KOCAELİ VALİLİĞİ OKULLAR YARIN TATİL Mİ? BUGÜN 11-13-14 MART KAR YAĞIŞI OKULLAR TATİL Mİ? MEB...

Bursa ve Kocaeli'de​ kar tatili kar tatili gelir gelmez haberimizde yer alacak.

KOCAELİ'DE OKULLAR KAR TATİLİNE GİRDİ

Kocaeli'de, şehirde etkili olması beklenilen kar yağışıyla alakalı yarından itibaren bütün eğitim ve öğretim kurumlarının pazartesi gününe kadar faaliyetlerine ara verilen bildirildi.

Valilikten oluşturulan yazılı açıklamada, şehri etkileri altına alması beklenilen olumsuz hava koşulları nedeniyle "Karla Mücadeleye Hazırlık ve Koordinasyon Toplantısı" ile "İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı"nda birtakım kararlar alındığı belirtildi.

Açıklamada, yarından itibaren, şehirdeki bütün resmi ve özel esas eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, detaylı kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarına, Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart Pazartesi gününe kadar ara verildiği kaydedildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin faaliyetlerine de söz hususu tarihe kadar ara verildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Üniversite rektörlerimizle oluşturulan istişareler tarafında ilimizdeki yükseköğrenim faaliyetlerinde yüz yüze eğitime, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul, süreğen hasta ve engelliler ile hamile personelin 14 Mart Pazartesi gününe kadar idari izinli sayılmalarına, kurumlarımızca mecburi hizmetlerin yürütülmesi amacıyla asgari civarda personel bulundurulması kaydıyla, itimatlik, sağlık, AFAD, ulaşım ve meydana gelebilecek hasarları teşhis etmek amacıyla görevlendirilecek Valiliğimize ve mahalli yönetimlere bağlı birimlerdeki teknik personel dışında memur, işçi ve başka personelin 11 Mart Cuma günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir."
HİÇ DURMADAN AKR YAĞACAK! 

Kar yağışının Anadolu'da bugün etkili olmaya başlaması beklenirken, bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul'da evvel karla karışık yağmur, Perşembe gününün ilk saatlerindeyse il çapında kar yağışı etkili olacak. Cumartesi günüyse yağışlı havanın İstanbul'u terk etmeye başlaması bekleniyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Antalya'nın doğusu ve Konya, Tunceli çevrelerinde güçlü olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü tespit edilen eğimli yamaçlarda çığ riski olduğundan ötürü ortaya gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Çanakkale, İzmir ile Aydın'ın sahil kesimleri dışında kalan bütün bölgelerimizin Aralıklı yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların genelde yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile yarın zaman içinde İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Antalya’nın doğusu ve Konya çevrelerinde güçlü olacağı ön görü ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don vakası bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde yağışla eş güdümlü 2 ila 5 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği ön görü ediliyor.

RÜZGAR: Çoğunlukla güneyli, kuzeybatı kesimler ile yarın zaman içinde kuzey ve batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güçlü (40-60 km/sa) olarak eseceği ön görü ediliyor.

BURSA HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZDİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR