Okul Var Mı, Yok Mu? Bugün Kar Tatili Olan İller Hangisi? 4 Mart Cuma Yarın Okullar Tatil Mi? MEB

Okul Var Mı, Yok Mu? Bugün Kar Tatili Olan İller Hangisi? 4 Mart Cuma Yarın Okullar Tatil Mi? MEB
YAYIN TARİHİ: 3.03.2022 20:35:00

​4 Mart Cuma kar yağışı okullar tatil mi? ​​Kar Tatili MEB Valilik Duyurusu merak ediliyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle son dakika Valiliklerden tek tek 'kar tatili' açıklaması gelebilir. 4 Mart Cuma Yarın hangi illerde eğitime ara verildi? Soruları gündemde yer alıyor. Son dakika haberine göre kar yağışı bugün etkisini bir çok ilde artıracak. Bugün hangi illerde okullar kapalı merak hususu oldu. 4 Mart Cuma Yarın okullar tatil mi edildi? Soruları gündeme geldi. İşte 4 Mart Cuma Valilik ve MEB...

4 Mart Cuma kar yağışı okullar tatil mi? Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar yağışı uyarıları ardından Valilikler ardı ardına kar tatili açıklaması yaptı. Türkiye soğuk hava dalgasına girdi, kar yağışı ulaşımda aksaklıklara sebep oluyorken eğitimi de etkiledi. Öğrenci ve veliler ise valiliklerin kar tatili açıklamasını araştırırken, Bugün okullar tatil mi? 4 Mart Cuma 2022 hangi illerde okullar tatil edildi, sorularına cevap arıyor. Kar yağışları ardından Meteoroloji'den gelen uyarılar bağlamında yarın okul var mı, yok mu?

4 MART CUMA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? OKUL VAR MI, YOK MU? BUGÜN KAR TATİLİ OLAN İLLER HANGİSİ? MEB

4 Mart Cuma hangi illerde okullar tatil olacak? Okullar kar tatili olacak mı? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Soğuk havaların etkisini göstermesi ardından kar yağışı da birtakım illerde görülmeye başladı. Kar yağışının etkilii bulunduğu illerde tatil haberleri yakından takip ediliyor..

SİNOP

Sinop'ta yoğun kar yağışı beklentisi nedeniyle bütün ilçelerde taşımalı eğitim oluşturulan okullar tatil edildi.

Valilikten oluşturulan bildirimde, meteorolojik bilgilere göre şehirde yarın kar yağışının etkili olmasının beklendiği kaydedildi.

Yağış beklentisi nedeniyle bütün ilçelerde taşımalı eğitime 3 Mart perşembe günü ara verileceği vurgulanan bildirimde, vatandaşlardan buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuz hallere karşı ilgi olmaları istendi.

DENİZLİ

Denizli'de kar yağışı nedeniyle bütün okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Valilikten oluşturulan yazılı bildirimde, olumsuz hava şartlarının insan sağlığı ve trafik güvenliği tarafından risk meydaan getirdiği belirtildi.

Bu yüzden şehir çapında bütün seviyedeki okullarda yüz yüze eğitime 3 Mart perşembe günü ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.ISPARTA

Isparta Valiliği, kar yağışının etkili olması sebebiyle il çapında eğitime 1 gün vakit ile ara verildiği duyuruldu. Hem de bildirimde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamile personelin idari izinli sayılacağı bildirildi.

Valilik doğrultusundan oluşturulan bildirimde, Isparta çapında öğleden sonra başlayan kar yağışının yarın sabah saatlerine kadar devam edeceği ve sıcaklıkların eksi derecelere düşeceği tarafında oluşturulan meteorolojik uyarılara ilgi çekildi. Bu çerçevede Isparta çapında 3 Mart 2022 Perşembe günü Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bütün kademe okullar, özel anaokulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, muhtelif kurslar, özel öğretim kursları, şahsi gelişim kursları, özel motorlu taşıtlar sürücü kursları (MTSK) program eğitimleri, özel iş makinaları ve operatörlük kursları, program eğitimleri, Halk Eğitim Merkezlerinde devam eden kurslar, okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kursları faaliyetlerine 1 gün vakit ile ara verildiği bildirildi. Hem de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamile personelin de belirti edilen vakit amacıylade 1 gün idari izinli sayılacağı bilgi kapasitesi paylaşıldı.

KONYA

Konya'da üç ilçede daha okullar tatil edildi. Yapılan bildirimde "Tuzlukçu, Akşehir ve Yunak ilçelerimizde, kar yağışının yoğun devam etmesi ve tarzı nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek amacıyla 3 Mart Perşembe günü (1) gün vakit ile yüz yüze eğitime ara verilmesine(halk eğitimi kursları dahil) ve uzaktan eğitim yapılmasına; kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir" denildi.

AFYONKARAHİSAR


Afyonkarahisar Valiliği'nden oluşturulan bildirimde, "İlimizde devam eden yoğun kar yağışı ve sabaha doğru oluşacak buzlanma nedeniyle bütün Afyonkarahisar çapında okullarımız 3 Mart perşembe günü 1 gün vakit ile tatil edilmiştir. Bütün öğrencilerimizin 1 günlük kar tatilini kitap okuyarak geçirmesini istiyoruz" denildi.MUĞLA KAVAKLIDERE

Muğla'nın Kavaklıdere eyaletinde öğle saatlerinde başlayan kar yağışı ardından esas eğitim, orta eğitim ve vakitgelen eğitime bir gün ara verildi.
Kavaklıdere İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan oluşturulan bildirimde, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma tehlikesine karşı 3 Mart Perşembe günü ilçemiz çapında Temel Eğitim, Ortaöğretim ve Yaygın Eğitim Kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmesine; kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir" denildi.

BURDUR

Burdur Valiliği'nden oluşturulan yazılı bildirime göre, yoğun kar yağışı nedeniyle 3 Mart 2022 tarihinde özel eğitim anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.

KÜTAHYA

Kütahya'nın Dumlupınar eyaletinde yoğun kar yağışı ve yollarda ortaya gelebilecek buzlanma riski nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildiği bildirildi.
Valilikten oluşturulan bildirimde, "Yoğun kar yağışı ve yollarda ortaya gelebilecek buzlanma riski nedeniyle Dumlupınar ilçemizde 3 Mart Perşembe günü eğitime 1 gün vakit ile ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

KASTAMONU

Kastamonu merkez ve İhsangazi eyaletinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Kastamonu Valiliğinden oluşturulan bildirimde, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köylerde bütün kademedeki okullarda eğitime bir gün vakit ile ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, il merkezindeki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile bütün kamu kurum ve kuruluşlarında vazife yapan engelli ve hamile personellerin bir gün vakit ile idari izinli sayılmalarına karar verildiği belirtildi.

Öte yandan İhsangazi eyaletinde de eğitime bir gün ara verildi.

METEOROLOJİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, Ege ve Akdeniz'in batısı dışında vatan genelinin yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yurdun sahil kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak; Akdeniz sahillarında yer yer gök gürültülü sağanak; iç ve doğu kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenilen yağışların, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde güçlü olacağı ön görü ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmakta, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don vakası görülmesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, başka yerlerde mühim bir farklılık olmayacağı ön görü ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın iç ve batı kesimlerde kuzeyli, başka yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu da güneyli yönlerden, Orta ve Doğu Karadeniz sahillarında batı ve kuzeybatı yönlerden güçlü ve yer yer kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR