Koronavirüsten Korkup Hastaneye Gitmedi, Az Daha Canından Oluyordu…

Koronavirüsten Korkup Hastaneye Gitmedi, Az Daha Canından Oluyordu…
YAYIN TARİHİ: 21.04.2021 09:43:00

Artan vakalar korkusu nedeniyle bir aydır şiddetlenen ağrılarına rağmen hastaneye gitmeyen Mehmet Göretaş’ın karnından 2 litre apse boşaltıldı.

Ankara'da 7 ay önce prostat ameliyatı olan Mehmet Göretaş, memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine döndükten sonra evine kapandı. Pandemi süreci nedeniyle evinden çıkmayan Göretaş, bir ay önce başlayan ağrılarına rağmen korona virüs korkusu nedeniyle hastaneye gidemedi. Son bir aydır artan ve bir türlü geçmeyen karın ağrıları ile mücadele eden Göretaş'ın yakınmalarına ateş, yorgunluk, halsizlik şikayetleri de eklendi. 

En sonunda yurt dışında yaşayan çocuklarının Israrı ile Gaziantep'te Medical Park Hastanesi'ne gitmeye karar veren Göretaş, bu kararı ile yaşama yeniden tutundu. Dahiliye Uzmanı Dr. Mehmet Çakır tarafından değerlendirilen hasta görüntülemeler sonrası Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Akif Şirikçi tarafından yapılan apse tedavisi ile sağlığına kavuştu. 


“GEÇ KALINSAYDI ENFEKSİYON YAYILABİLİRDİ”

Girişimsel Radyoloji Uzmanı  Dr. Akif Şirikçi; konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Mehmet Bey bize başvurduğunda karın içerisinde değişik yerlerde apse şüphesi vardı. Apselerin çok sayıda ve karın arka duvarına yakın olması müdahaleyi riskli kılıyordu. Bu gibi olgularda bilgisayarlı tomografi (BT)  bize son derece yardımcı oluyor,  BT kılavuzluğunda  karın içi organlara zarar vermeden apselere  teker teker müdahale ettik ve bu sayede 2 litreden fazla iltihap boşaltıldı. Müdahalede geç kalınsaydı enfeksiyon karın  içerisine yayılabilirdi. Bu süreçte Mehmet Bey’e Dahiliye Uzmanı Dr. Mehmet Çakır tarafından yoğun ilaç tedavisi uygulandı ve hastamız 1 hafta içerisinde çok şükür normal hayatına döndü" değerlendirmesinde bulundu.

 Prostat ameliyatından 8 ay sonra karnından 2 litre apse boşaltılan Göretaş, doktor ve sağlık çalışanlarının "Niye daha önce gelmediniz, bu kadar geç kaldınız” sorusuna, “Hastanede virüs bulaşmasından korktum” yanıtını verdi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER