Kar Tatili Var mı? 14 Ocak Cuma Yarın Sivas, Yozgat ve Çorum Okullar Tatil Mı? MEB - Valilik...

Kar Tatili Var mı? 14 Ocak Cuma Yarın Sivas, Yozgat ve Çorum Okullar Tatil Mı? MEB - Valilik...
YAYIN TARİHİ: 13.01.2022 17:26:00

Sivas, Yozgat ve Çorum'da kar yağışı etkili olmaya başladı. Yurdun dört bir yanından kar haberi geliyor. Kar yağışına hiç kuşkusuz en çok sevinenler çocuklar. Karda doyasıya eğlenmek isteyen öğrenciler, kar yağışının olduğu kentlerde eğitime ara verilip, verilmediğini yoğun şekilde araştırıyor. Sivas, Yozgat ve Çorum'da yoğun kar yağışı başladı. Peki, Sivas, Yozgat ve Çorum'da okullar yarın tatil mi? Sivas, Yozgat ve Çorum Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı? İşte Sivas, Yozgat ve Çorum ile ilgili son dakika gelişmeleri...

​Türkiye'nin bir çok şehrinde etkisini devam ettiren kar yağışı Sivas, Yozgat ve Çorum'da etkisini göstermeye başladı. Sivas, Yozgat ve Çorum'da bu akşam itibari ile yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının başlamasıyla binlerce öğrenci, "Sivas, Yozgat ve Çorum'da okullar yarın tatil mi' sorusuna yanıt aramaya başladı. Her kar yağışının ardından olduğu gibi gözler yine Valilik'te... Peki, Sivas, Yozgat ve Çorum Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı?
14 Ocak Cuma yarın Sivas, Yozgat ve Çorum'da okullar tatil mi? Sivas, Yozgat ve Çorum yarın kar tatili var mı yok mu bu hususta güncel bilgi geldiği zaman sayfamızı güncelleyeceğiz. Sivas, Yozgat ve Çorum kar tatili 14 Ocak Cuma okullar tatil mi? Sivas, Yozgat ve Çorum'da kar tatili olacak mı? Sivas, Yozgat ve Çorum Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı? İşte Sivas, Yozgat ve Çorum ile alakalı son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


SİVAS, YOZGAT VE ÇORUM 14 OCAK CUMA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? KAR TATİLİ VAR MI? MEB - VALİLİK...


Sivas, Yozgat ve Çorum'da​ kar yağışı bağlamında okulların tatil olup, olmayacağı merak ediliyor. Bu konu hakkında bilgi gelirse haberimizde vereceğiz. 

YOZGAT 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU


ÇORUM 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU 

KAR TATİLİ OLAN ŞEHİRLER 

AĞRI ELEŞKİRT'TE KÖY OKULLARI İLE TAŞIMALI EĞİTİME 1 GÜN ARA

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kar yağışı nedeniyle köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullar, bir gün süreyle tatil edildi.

Eleşkirt Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Aşırı ka

BAYBURT'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

Bayburt'ta yoğun kar ve buzlanma nedeniyle bugün için eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojiden elde edilen veriler doğrultusunda il genelinde bugün başlayan kuvvetli kar ve buzlanmanın etkisini sürdüreceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimiz ve ilçelerin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 13 Ocak Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir."

Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ORDU

Ordu'nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtildi.


Açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Korgan, Mesudiye ve Akkuş'da eğitim ve öğretime 13 Ocak Perşembe günü ara verildiği kaydedildi.

Söz konusu ilçelerde engelli ve hamile kamu görevlilerinin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

DENİZLİ

Denizli'nin Çameli ilçesinde, kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Çameli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle ilçe genelinde 12 Ocak çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verildiği belirtildi.

Olumsuz hava şartlarının insan sağlığını ve trafik güvenliğini tehlike oluşturabileceği belirtilen açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

Eğitim ve öğretimin yarın uzaktan devam edileceği belirtildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de yarın beklenen olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle, taşımalı ve köy okullarında eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yarın bölge genelinde hava şartlarında olumsuzluk yaşanmasının ve kar yağışının beklendiği belirtildi.

Bu nedenle, il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yine il genelinde köy okullarımızda ve bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için, yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca, aynı gün il genelinde kronik hastalığı bulunan , hamile ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır."

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR