Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZüber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi Kaç Kalori? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi Kaç Kalori? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi yemek zararlı mı? faydalı mı? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi kaç kalori? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi kaç kalori, Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde ortalama 184 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde yaklaşık olarak 8,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde 2,9 g olarak bulunuyor.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde 15,9 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde Protein bulunuyor. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde de 2,7 g Protein bulunuyor.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçindeki Besinler

 • 8,5 Karbonhidrat
 • 2,7 Protein
 • 15,9 Yağ
 • 2,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 8,5 Karbonhidrat

1 Gram Züber Kakaolu Hindistan Cevizi Cipsi İçindeki Besinler

 • 21,25 Karbonhidrat
 • 6,75 Protein
 • 39,75 Yağ
 • 7,25 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 21,25 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZÜBER KAKAOLU HİNDİSTAN CEVİZİ CİPSİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0