Zeytinyağlı Yaprak Sarma Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Yaprak Sarma Kaç Kalori? Zeytinyağlı Yaprak Sarma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma Kaç Kalori? Zeytinyağlı Yaprak Sarma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Yaprak Sarma kaç kalori? Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Yaprak Sarma içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma kaç kalori, Zeytinyağlı Yaprak Sarma yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Yaprak Sarma gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Yaprak Sarma ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Yaprak Sarma ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde 146,99 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Yaprak Sarma yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Yaprak Sarma yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde ortalama 124,69 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde yaklaşık olarak 23,16 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Yaprak Sarma yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde 1,76 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde yaklaşık olarak 1,55 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Yaprak Sarma tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde 1,71 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Yaprak Sarma yiyeceği de var. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde yaklaşık olarak 185,44 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Yaprak Sarma dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de 4,38 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Yaprak Sarma ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde yaklaşık olarak 61,66 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Yaprak Sarma yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde yaklaşık olarak 2813,2 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Yaprak Sarma tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Yaprak Sarma yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde 6 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Yaprak Sarma yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Yaprak Sarma içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçindeki Besinler

 • 23,16 Karbonhidrat
 • 4,38 Protein
 • 1,71 Yağ
 • 1,76 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 61,66 Sodyum
 • 185,44 Potasyum
 • 146,99 Kalsiyum
 • 2813,2 A Vitamini
 • 6 C Vitamini
 • 23,16 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçindeki Besinler

 • 5,88 Karbonhidrat
 • 1,11 Protein
 • 0,44 Yağ
 • 0,45 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 15,65 Sodyum
 • 47,07 Potasyum
 • 37,31 Kalsiyum
 • 714,12 A Vitamini
 • 1,52 C Vitamini
 • 5,88 Karbonhidrat

1 Adet Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçindeki Besinler

 • 5,88 Karbonhidrat
 • 1,11 Protein
 • 0,44 Yağ
 • 0,45 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 15,65 Sodyum
 • 47,07 Potasyum
 • 37,31 Kalsiyum
 • 714,12 A Vitamini
 • 1,52 C Vitamini
 • 5,88 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçindeki Besinler

 • 3,56 Karbonhidrat
 • 0,67 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 9,49 Sodyum
 • 28,53 Potasyum
 • 22,61 Kalsiyum
 • 432,8 A Vitamini
 • 0,92 C Vitamini
 • 3,56 Karbonhidrat

1 Porsiyon (4 Adet) Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçindeki Besinler

 • 23,16 Karbonhidrat
 • 4,38 Protein
 • 1,71 Yağ
 • 1,76 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 61,66 Sodyum
 • 185,44 Potasyum
 • 146,99 Kalsiyum
 • 2813,2 A Vitamini
 • 6 C Vitamini
 • 23,16 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Yaprak Sarma İçindeki Besinler

 • 0,18 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,47 Sodyum
 • 1,43 Potasyum
 • 1,13 Kalsiyum
 • 21,64 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,18 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI YAPRAK SARMA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0