Zeytinyağlı Taze Barbunya Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Taze Barbunya Kaç Kalori? Zeytinyağlı Taze Barbunya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Taze Barbunya Kaç Kalori? Zeytinyağlı Taze Barbunya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Taze Barbunya yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Taze Barbunya kaç kalori? Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Taze Barbunya içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Taze Barbunya kaç kalori, Zeytinyağlı Taze Barbunya yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Taze Barbunya gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Taze Barbunya ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Taze Barbunya ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde 38,48 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Taze Barbunya yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Taze Barbunya yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde ortalama 133,57 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 18,14 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Taze Barbunya yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde 6,91 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 1,67 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Taze Barbunya tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde 4,32 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Taze Barbunya yiyeceği de var. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 454,63 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Taze Barbunya dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de 5,62 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Taze Barbunya ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 364,59 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Taze Barbunya yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 123,12 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Taze Barbunya tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Taze Barbunya İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Taze Barbunya yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde 56,34 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Taze Barbunya yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Taze Barbunya içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Barbunya İçindeki Besinler

 • 18,14 Karbonhidrat
 • 5,62 Protein
 • 4,32 Yağ
 • 6,91 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 364,59 Sodyum
 • 454,63 Potasyum
 • 38,48 Kalsiyum
 • 123,12 A Vitamini
 • 56,34 C Vitamini
 • 18,14 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Taze Barbunya İçindeki Besinler

 • 0,95 Karbonhidrat
 • 0,3 Protein
 • 0,23 Yağ
 • 0,36 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 19,19 Sodyum
 • 23,93 Potasyum
 • 2,03 Kalsiyum
 • 6,48 A Vitamini
 • 2,97 C Vitamini
 • 0,95 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Taze Barbunya İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,92 Sodyum
 • 2,39 Potasyum
 • 0,2 Kalsiyum
 • 0,65 A Vitamini
 • 0,3 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI TAZE BARBUNYA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0