Zeytinyağlı Kuru Barbunya Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Kuru Barbunya Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kuru Barbunya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kuru Barbunya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Kuru Barbunya kaç kalori? Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Kuru Barbunya içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya kaç kalori, Zeytinyağlı Kuru Barbunya yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Kuru Barbunya gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Kuru Barbunya ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Kuru Barbunya ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde 54,38 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Kuru Barbunya yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Kuru Barbunya yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde ortalama 179,46 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 25,14 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Kuru Barbunya yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde 8,2 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 2,72 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Kuru Barbunya tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde 5,49 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Kuru Barbunya yiyeceği de var. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 625,99 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Kuru Barbunya dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de 7,81 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Kuru Barbunya ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 97,82 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Kuru Barbunya yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde yaklaşık olarak 230,49 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Kuru Barbunya tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Kuru Barbunya yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde 10,74 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Kuru Barbunya yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Kuru Barbunya içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçindeki Besinler

 • 25,14 Karbonhidrat
 • 7,81 Protein
 • 5,49 Yağ
 • 8,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 97,82 Sodyum
 • 625,99 Potasyum
 • 54,38 Kalsiyum
 • 230,49 A Vitamini
 • 10,74 C Vitamini
 • 25,14 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçindeki Besinler

 • 5,2 Karbonhidrat
 • 1,62 Protein
 • 1,14 Yağ
 • 1,7 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 20,24 Sodyum
 • 129,52 Potasyum
 • 11,25 Kalsiyum
 • 47,69 A Vitamini
 • 2,22 C Vitamini
 • 5,2 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçindeki Besinler

 • 6,93 Karbonhidrat
 • 2,15 Protein
 • 1,52 Yağ
 • 2,26 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 26,99 Sodyum
 • 172,69 Potasyum
 • 15 Kalsiyum
 • 63,58 A Vitamini
 • 2,96 C Vitamini
 • 6,93 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Kuru Barbunya İçindeki Besinler

 • 0,17 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,67 Sodyum
 • 4,32 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 1,59 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,17 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI KURU BARBUNYA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0