Zeytinyağlı Brüksel Lahanası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Brüksel Lahanası Kaç Kalori? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası Kaç Kalori? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası kaç kalori? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası kaç kalori, Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Brüksel Lahanası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde 35,01 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde ortalama 59,54 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde yaklaşık olarak 6,42 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde 4,19 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde yaklaşık olarak 1,08 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Brüksel Lahanası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde 1,81 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yiyeceği de var. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde yaklaşık olarak 406,03 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Brüksel Lahanası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de 4,07 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Brüksel Lahanası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde yaklaşık olarak 144,59 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde yaklaşık olarak 2255,36 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde 95,21 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Brüksel Lahanası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Brüksel Lahanası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçindeki Besinler

 • 6,42 Karbonhidrat
 • 4,07 Protein
 • 1,81 Yağ
 • 4,19 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 144,59 Sodyum
 • 406,03 Potasyum
 • 35,01 Kalsiyum
 • 2255,36 A Vitamini
 • 95,21 C Vitamini
 • 6,42 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçindeki Besinler

 • 1,46 Karbonhidrat
 • 0,93 Protein
 • 0,41 Yağ
 • 0,95 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 32,86 Sodyum
 • 92,28 Potasyum
 • 7,96 Kalsiyum
 • 512,58 A Vitamini
 • 21,64 C Vitamini
 • 1,46 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçindeki Besinler

 • 1,75 Karbonhidrat
 • 1,11 Protein
 • 0,49 Yağ
 • 1,14 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 39,43 Sodyum
 • 110,73 Potasyum
 • 9,55 Kalsiyum
 • 615,1 A Vitamini
 • 25,97 C Vitamini
 • 1,75 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçindeki Besinler

 • 0,47 Karbonhidrat
 • 0,3 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,31 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 10,52 Sodyum
 • 29,53 Potasyum
 • 2,55 Kalsiyum
 • 164,03 A Vitamini
 • 6,92 C Vitamini
 • 0,47 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Brüksel Lahanası İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,31 Sodyum
 • 3,69 Potasyum
 • 0,32 Kalsiyum
 • 20,5 A Vitamini
 • 0,87 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BRÜKSEL LAHANASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0