Zeytinli ve Mantarlı Pizza Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinli ve Mantarlı Pizza Kaç Kalori? Zeytinli ve Mantarlı Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza Kaç Kalori? Zeytinli ve Mantarlı Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinli ve Mantarlı Pizza kaç kalori? Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinli ve Mantarlı Pizza içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza kaç kalori, Zeytinli ve Mantarlı Pizza yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinli ve Mantarlı Pizza gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinli ve Mantarlı Pizza ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinli ve Mantarlı Pizza ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde 109,84 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinli ve Mantarlı Pizza yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinli ve Mantarlı Pizza yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde ortalama 208,49 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 34,16 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 3,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinli ve Mantarlı Pizza yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde 5,58 g olarak bulunuyor.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 2,14 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinli ve Mantarlı Pizza tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde 4,61 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinli ve Mantarlı Pizza yiyeceği de var. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 439,75 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinli ve Mantarlı Pizza dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de 11,13 g Protein bulunuyor.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinli ve Mantarlı Pizza ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 217,8 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinli ve Mantarlı Pizza yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 40,73 iu A Vitamini bulunur. Zeytinli ve Mantarlı Pizza tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinli ve Mantarlı Pizza yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde 4,35 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinli ve Mantarlı Pizza yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinli ve Mantarlı Pizza içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçindeki Besinler

 • 34,16 Karbonhidrat
 • 11,13 Protein
 • 4,61 Yağ
 • 5,58 Lif
 • 3,5 Kolesterol
 • 217,8 Sodyum
 • 439,75 Potasyum
 • 109,84 Kalsiyum
 • 40,73 A Vitamini
 • 4,35 C Vitamini
 • 34,16 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçindeki Besinler

 • 34,16 Karbonhidrat
 • 11,13 Protein
 • 4,61 Yağ
 • 5,58 Lif
 • 3,5 Kolesterol
 • 217,8 Sodyum
 • 439,75 Potasyum
 • 109,84 Kalsiyum
 • 40,73 A Vitamini
 • 4,35 C Vitamini
 • 34,16 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinli ve Mantarlı Pizza İçindeki Besinler

 • 0,26 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 1,68 Sodyum
 • 3,38 Potasyum
 • 0,84 Kalsiyum
 • 0,31 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,26 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNLİ VE MANTARLI PİZZA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0