Zerdeçallı Tavuk Çorba Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZerdeçallı Tavuk Çorba Kaç Kalori? Zerdeçallı Tavuk Çorba Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zerdeçallı Tavuk Çorba Kaç Kalori? Zerdeçallı Tavuk Çorba Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zerdeçallı Tavuk Çorba yemek zararlı mı? faydalı mı? Zerdeçallı Tavuk Çorba kaç kalori? Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zerdeçallı Tavuk Çorba içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zerdeçallı Tavuk Çorba kaç kalori, Zerdeçallı Tavuk Çorba yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zerdeçallı Tavuk Çorba gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zerdeçallı Tavuk Çorba ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zerdeçallı Tavuk Çorba ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde 29,03 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zerdeçallı Tavuk Çorba yiyerek de alabiliyoruz. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zerdeçallı Tavuk Çorba yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde ortalama 175,3 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde yaklaşık olarak 13,86 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zerdeçallı Tavuk Çorba yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde 1,09 g olarak bulunuyor.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde yaklaşık olarak 1,42 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zerdeçallı Tavuk Çorba tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde 4,07 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zerdeçallı Tavuk Çorba yiyeceği de var. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde yaklaşık olarak 277,41 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Protein bulunuyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zerdeçallı Tavuk Çorba dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de 19,43 g Protein bulunuyor.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zerdeçallı Tavuk Çorba ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde yaklaşık olarak 348,64 mg sodyum bulunuyor. Peki Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zerdeçallı Tavuk Çorba yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde yaklaşık olarak 28,49 iu A Vitamini bulunur. Zerdeçallı Tavuk Çorba tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zerdeçallı Tavuk Çorba İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zerdeçallı Tavuk Çorba yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde 0,22 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zerdeçallı Tavuk Çorba yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zerdeçallı Tavuk Çorba içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba İçindeki Besinler

 • 13,86 Karbonhidrat
 • 19,43 Protein
 • 4,07 Yağ
 • 1,09 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 348,64 Sodyum
 • 277,41 Potasyum
 • 29,03 Kalsiyum
 • 28,49 A Vitamini
 • 0,22 C Vitamini
 • 13,86 Karbonhidrat

1 Kepçe Zerdeçallı Tavuk Çorba İçindeki Besinler

 • 6,6 Karbonhidrat
 • 9,25 Protein
 • 1,94 Yağ
 • 0,52 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 166,02 Sodyum
 • 132,1 Potasyum
 • 13,82 Kalsiyum
 • 13,57 A Vitamini
 • 0,1 C Vitamini
 • 6,6 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Zerdeçallı Tavuk Çorba İçindeki Besinler

 • 13,2 Karbonhidrat
 • 18,5 Protein
 • 3,88 Yağ
 • 1,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 332,04 Sodyum
 • 264,2 Potasyum
 • 27,64 Kalsiyum
 • 27,14 A Vitamini
 • 0,21 C Vitamini
 • 13,2 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Zerdeçallı Tavuk Çorba İçindeki Besinler

 • 9,9 Karbonhidrat
 • 13,88 Protein
 • 2,91 Yağ
 • 0,78 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 249,03 Sodyum
 • 198,15 Potasyum
 • 20,73 Kalsiyum
 • 20,35 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 9,9 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Zerdeçallı Tavuk Çorba İçindeki Besinler

 • 19,8 Karbonhidrat
 • 27,76 Protein
 • 5,81 Yağ
 • 1,55 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 498,06 Sodyum
 • 396,3 Potasyum
 • 41,47 Kalsiyum
 • 40,71 A Vitamini
 • 0,31 C Vitamini
 • 19,8 Karbonhidrat

1 Gram Zerdeçallı Tavuk Çorba İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,66 Sodyum
 • 1,32 Potasyum
 • 0,14 Kalsiyum
 • 0,14 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZERDEÇALLI TAVUK ÇORBA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0