Zerdeçal Tozu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZerdeçal Tozu Kaç Kalori? Zerdeçal Tozu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zerdeçal Tozu Kaç Kalori? Zerdeçal Tozu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zerdeçal Tozu yemek zararlı mı? faydalı mı? Zerdeçal Tozu kaç kalori? Zerdeçal Tozu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zerdeçal Tozu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zerdeçal Tozu kaç kalori, Zerdeçal Tozu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zerdeçal Tozu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zerdeçal Tozu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zerdeçal Tozu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zerdeçal Tozu içerisinde de var. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde 8,4 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zerdeçal Tozu yiyerek de alabiliyoruz. Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zerdeçal Tozu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde ortalama 15,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zerdeçal Tozu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde yaklaşık olarak 3,36 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zerdeçal Tozu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde 1,14 g olarak bulunuyor.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde yaklaşık olarak 2,75 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zerdeçal Tozu tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zerdeçal Tozu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde 0,16 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zerdeçal Tozu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zerdeçal Tozu yiyeceği de var. Zerdeçal Tozu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde yaklaşık olarak 104 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zerdeçal Tozu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zerdeçal Tozu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Protein bulunuyor. Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zerdeçal Tozu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zerdeçal Tozu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde de 0,48 g Protein bulunuyor.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zerdeçal Tozu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde yaklaşık olarak 1,35 mg sodyum bulunuyor. Peki Zerdeçal Tozu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zerdeçal Tozu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Zerdeçal Tozu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zerdeçal Tozu içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zerdeçal Tozu yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu içerisinde 0,04 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zerdeçal Tozu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zerdeçal Tozu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zerdeçal Tozu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zerdeçal Tozu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zerdeçal Tozu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Tatlı Kaşığı (5g lık) Zerdeçal Tozu İçindeki Besinler

 • 3,36 Karbonhidrat
 • 0,48 Protein
 • 0,16 Yağ
 • 1,14 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,35 Sodyum
 • 104 Potasyum
 • 8,4 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 3,36 Karbonhidrat

1 Gram Zerdeçal Tozu İçindeki Besinler

 • 0,67 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,27 Sodyum
 • 20,8 Potasyum
 • 1,68 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,67 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZERDEÇAL TOZU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0