Yulaflı Omlet Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaflı Omlet Kaç Kalori? Yulaflı Omlet Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Omlet Kaç Kalori? Yulaflı Omlet Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Omlet yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaflı Omlet kaç kalori? Yulaflı Omlet içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaflı Omlet içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaflı Omlet kaç kalori, Yulaflı Omlet yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaflı Omlet gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaflı Omlet ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaflı Omlet ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaflı Omlet içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde 231,1 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaflı Omlet yiyerek de alabiliyoruz. Yulaflı Omlet içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaflı Omlet yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde ortalama 209,15 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaflı Omlet içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaflı Omlet içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaflı Omlet içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 9,74 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaflı Omlet içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 198 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaflı Omlet içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaflı Omlet yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde 2,18 g olarak bulunuyor.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 2,42 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaflı Omlet tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaflı Omlet içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaflı Omlet içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde 13,44 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaflı Omlet içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaflı Omlet yiyeceği de var. Yulaflı Omlet içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 280,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaflı Omlet içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaflı Omlet tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Protein bulunuyor. Yulaflı Omlet içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaflı Omlet dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaflı Omlet içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaflı Omlet içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde de 16,34 g Protein bulunuyor.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaflı Omlet içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaflı Omlet ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 77,4 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaflı Omlet içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaflı Omlet yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaflı Omlet içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaflı Omlet içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde yaklaşık olarak 192,15 iu A Vitamini bulunur. Yulaflı Omlet tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaflı Omlet İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaflı Omlet içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaflı Omlet yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet içerisinde 24,9 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaflı Omlet içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaflı Omlet yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaflı Omlet içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaflı Omlet içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaflı Omlet içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Omlet İçindeki Besinler

 • 9,74 Karbonhidrat
 • 16,34 Protein
 • 13,44 Yağ
 • 2,18 Lif
 • 198 Kolesterol
 • 77,4 Sodyum
 • 280,1 Potasyum
 • 231,1 Kalsiyum
 • 192,15 A Vitamini
 • 24,9 C Vitamini
 • 9,74 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Yulaflı Omlet İçindeki Besinler

 • 9,74 Karbonhidrat
 • 16,34 Protein
 • 13,44 Yağ
 • 2,18 Lif
 • 198 Kolesterol
 • 77,4 Sodyum
 • 280,1 Potasyum
 • 231,1 Kalsiyum
 • 192,15 A Vitamini
 • 24,9 C Vitamini
 • 9,74 Karbonhidrat

1 Adet Yulaflı Omlet İçindeki Besinler

 • 9,74 Karbonhidrat
 • 16,34 Protein
 • 13,44 Yağ
 • 2,18 Lif
 • 198 Kolesterol
 • 77,4 Sodyum
 • 280,1 Potasyum
 • 231,1 Kalsiyum
 • 192,15 A Vitamini
 • 24,9 C Vitamini
 • 9,74 Karbonhidrat

1 Gram Yulaflı Omlet İçindeki Besinler

 • 0,09 Karbonhidrat
 • 0,15 Protein
 • 0,12 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 1,8 Kolesterol
 • 0,7 Sodyum
 • 2,55 Potasyum
 • 2,1 Kalsiyum
 • 1,75 A Vitamini
 • 0,23 C Vitamini
 • 0,09 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAFLI OMLET İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0