Yulaf Kepekli Ekmek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaf Kepekli Ekmek Kaç Kalori? Yulaf Kepekli Ekmek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Kepekli Ekmek Kaç Kalori? Yulaf Kepekli Ekmek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Kepekli Ekmek yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaf Kepekli Ekmek kaç kalori? Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaf Kepekli Ekmek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaf Kepekli Ekmek kaç kalori, Yulaf Kepekli Ekmek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaf Kepekli Ekmek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaf Kepekli Ekmek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaf Kepekli Ekmek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde 182,99 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaf Kepekli Ekmek yiyerek de alabiliyoruz. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaf Kepekli Ekmek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde ortalama 204,86 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaf Kepekli Ekmek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 26,45 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 245,83 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaf Kepekli Ekmek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde 5,09 g olarak bulunuyor.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 3,12 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaf Kepekli Ekmek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde 9,32 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaf Kepekli Ekmek yiyeceği de var. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 376,44 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaf Kepekli Ekmek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Protein bulunuyor. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaf Kepekli Ekmek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de 16,03 g Protein bulunuyor.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaf Kepekli Ekmek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 815,74 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaf Kepekli Ekmek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 172,55 iu A Vitamini bulunur. Yulaf Kepekli Ekmek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaf Kepekli Ekmek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaf Kepekli Ekmek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde 0,58 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaf Kepekli Ekmek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaf Kepekli Ekmek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaf Kepekli Ekmek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaf Kepekli Ekmek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek İçindeki Besinler

 • 26,45 Karbonhidrat
 • 16,03 Protein
 • 9,32 Yağ
 • 5,09 Lif
 • 245,83 Kolesterol
 • 815,74 Sodyum
 • 376,44 Potasyum
 • 182,99 Kalsiyum
 • 172,55 A Vitamini
 • 0,58 C Vitamini
 • 26,45 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek İçindeki Besinler

 • 6,35 Karbonhidrat
 • 3,85 Protein
 • 2,24 Yağ
 • 1,22 Lif
 • 59 Kolesterol
 • 195,78 Sodyum
 • 90,35 Potasyum
 • 43,92 Kalsiyum
 • 41,41 A Vitamini
 • 0,14 C Vitamini
 • 6,35 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Yulaf Kepekli Ekmek İçindeki Besinler

 • 5,29 Karbonhidrat
 • 3,21 Protein
 • 1,86 Yağ
 • 1,02 Lif
 • 49,17 Kolesterol
 • 163,15 Sodyum
 • 75,29 Potasyum
 • 36,6 Kalsiyum
 • 34,51 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 5,29 Karbonhidrat

1 Dilim (Kalın) Yulaf Kepekli Ekmek İçindeki Besinler

 • 7,41 Karbonhidrat
 • 4,49 Protein
 • 2,61 Yağ
 • 1,42 Lif
 • 68,83 Kolesterol
 • 228,41 Sodyum
 • 105,4 Potasyum
 • 51,24 Kalsiyum
 • 48,31 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 7,41 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Yulaf Kepekli Ekmek İçindeki Besinler

 • 74,06 Karbonhidrat
 • 44,88 Protein
 • 26,09 Yağ
 • 14,24 Lif
 • 688,33 Kolesterol
 • 2284,07 Sodyum
 • 1054,03 Potasyum
 • 512,38 Kalsiyum
 • 483,13 A Vitamini
 • 1,62 C Vitamini
 • 74,06 Karbonhidrat

1 Gram Yulaf Kepekli Ekmek İçindeki Besinler

 • 0,21 Karbonhidrat
 • 0,13 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 1,97 Kolesterol
 • 6,53 Sodyum
 • 3,01 Potasyum
 • 1,46 Kalsiyum
 • 1,38 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,21 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAF KEPEKLİ EKMEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0