Yulaf Kepeği (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaf Kepeği (Pişmiş) Kaç Kalori? Yulaf Kepeği (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) Kaç Kalori? Yulaf Kepeği (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaf Kepeği (Pişmiş) kaç kalori? Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaf Kepeği (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) kaç kalori, Yulaf Kepeği (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaf Kepeği (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaf Kepeği (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaf Kepeği (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde 4,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaf Kepeği (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaf Kepeği (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde ortalama 35,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 6 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaf Kepeği (Pişmiş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde 0,85 g olarak bulunuyor.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 0,45 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaf Kepeği (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde 0,76 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaf Kepeği (Pişmiş) yiyeceği de var. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 35 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaf Kepeği (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde de 1,27 g Protein bulunuyor.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaf Kepeği (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 2 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaf Kepeği (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaf Kepeği (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaf Kepeği (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 6 Karbonhidrat
 • 1,27 Protein
 • 0,76 Yağ
 • 0,85 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2 Sodyum
 • 35 Potasyum
 • 4,5 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 6 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 1,2 Karbonhidrat
 • 0,25 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 0,17 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,4 Sodyum
 • 7 Potasyum
 • 0,9 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 1,2 Karbonhidrat

1 Gram Yulaf Kepeği (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,04 Sodyum
 • 0,7 Potasyum
 • 0,09 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAF KEPEĞİ (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0