Yeşil Sivri Biber (Acı) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Sivri Biber (Acı) Kaç Kalori? Yeşil Sivri Biber (Acı) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Sivri Biber (Acı) Kaç Kalori? Yeşil Sivri Biber (Acı) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Sivri Biber (Acı) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Sivri Biber (Acı) kaç kalori? Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Sivri Biber (Acı) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Sivri Biber (Acı) kaç kalori, Yeşil Sivri Biber (Acı) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Sivri Biber (Acı) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Sivri Biber (Acı) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Sivri Biber (Acı) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de var. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde 5,4 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Sivri Biber (Acı) yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Sivri Biber (Acı) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde ortalama 16,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde yaklaşık olarak 2,91 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Sivri Biber (Acı) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde 1,16 g olarak bulunuyor.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde yaklaşık olarak 0,29 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Sivri Biber (Acı) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde 0,08 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Sivri Biber (Acı) yiyeceği de var. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde yaklaşık olarak 124,8 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Sivri Biber (Acı) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de 0,46 g Protein bulunuyor.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Sivri Biber (Acı) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde yaklaşık olarak 1,2 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Sivri Biber (Acı) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde yaklaşık olarak 46,2 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Sivri Biber (Acı) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Sivri Biber (Acı) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Sivri Biber (Acı) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde 49,68 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Sivri Biber (Acı) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Sivri Biber (Acı) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Avuç Yeşil Sivri Biber (Acı) İçindeki Besinler

 • 2,91 Karbonhidrat
 • 0,46 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 1,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,2 Sodyum
 • 124,8 Potasyum
 • 5,4 Kalsiyum
 • 46,2 A Vitamini
 • 49,68 C Vitamini
 • 2,91 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Yeşil Sivri Biber (Acı) İçindeki Besinler

 • 1,46 Karbonhidrat
 • 0,23 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,58 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,6 Sodyum
 • 62,4 Potasyum
 • 2,7 Kalsiyum
 • 23,1 A Vitamini
 • 24,84 C Vitamini
 • 1,46 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Yeşil Sivri Biber (Acı) İçindeki Besinler

 • 1,21 Karbonhidrat
 • 0,19 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,48 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,5 Sodyum
 • 52 Potasyum
 • 2,25 Kalsiyum
 • 19,25 A Vitamini
 • 20,7 C Vitamini
 • 1,21 Karbonhidrat

1 Serbest Yeşil Sivri Biber (Acı) İçindeki Besinler

 • 0,68 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,28 Sodyum
 • 29,12 Potasyum
 • 1,26 Kalsiyum
 • 10,78 A Vitamini
 • 11,59 C Vitamini
 • 0,68 Karbonhidrat

1 Kilogram Yeşil Sivri Biber (Acı) İçindeki Besinler

 • 48,5 Karbonhidrat
 • 7,6 Protein
 • 1,3 Yağ
 • 19,3 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 20 Sodyum
 • 2080 Potasyum
 • 90 Kalsiyum
 • 770 A Vitamini
 • 828 C Vitamini
 • 48,5 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Sivri Biber (Acı) İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 2,08 Potasyum
 • 0,09 Kalsiyum
 • 0,77 A Vitamini
 • 0,83 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL SİVRİ BİBER (ACI) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0