Yeşil Mercimekli Poğaça Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Mercimekli Poğaça Kaç Kalori? Yeşil Mercimekli Poğaça Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Mercimekli Poğaça Kaç Kalori? Yeşil Mercimekli Poğaça Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Mercimekli Poğaça yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Mercimekli Poğaça kaç kalori? Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Mercimekli Poğaça içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Mercimekli Poğaça kaç kalori, Yeşil Mercimekli Poğaça yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Mercimekli Poğaça gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Mercimekli Poğaça ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Mercimekli Poğaça ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de var. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde 38,84 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Mercimekli Poğaça yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Mercimekli Poğaça yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde ortalama 194,34 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Mercimekli Poğaça içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 22,56 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 29,85 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Mercimekli Poğaça yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde 2,45 g olarak bulunuyor.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 1,53 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Mercimekli Poğaça tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde 8,53 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Mercimekli Poğaça yiyeceği de var. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 176,74 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Mercimekli Poğaça tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Mercimekli Poğaça dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de 6,55 g Protein bulunuyor.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Mercimekli Poğaça ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 153,12 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Mercimekli Poğaça yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde yaklaşık olarak 41,13 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Mercimekli Poğaça tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Mercimekli Poğaça İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Mercimekli Poğaça yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde 1,7 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Mercimekli Poğaça içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Mercimekli Poğaça yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Mercimekli Poğaça içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Mercimekli Poğaça içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet (Orta) Yeşil Mercimekli Poğaça İçindeki Besinler

 • 22,56 Karbonhidrat
 • 6,55 Protein
 • 8,53 Yağ
 • 2,45 Lif
 • 29,85 Kolesterol
 • 153,12 Sodyum
 • 176,74 Potasyum
 • 38,84 Kalsiyum
 • 41,13 A Vitamini
 • 1,7 C Vitamini
 • 22,56 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Mercimekli Poğaça İçindeki Besinler

 • 0,32 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,12 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0,43 Kolesterol
 • 2,19 Sodyum
 • 2,52 Potasyum
 • 0,55 Kalsiyum
 • 0,59 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,32 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL MERCİMEKLİ POĞAÇA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0