Yalancı Gözleme Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYalancı Gözleme Kaç Kalori? Yalancı Gözleme Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yalancı Gözleme Kaç Kalori? Yalancı Gözleme Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yalancı Gözleme yemek zararlı mı? faydalı mı? Yalancı Gözleme kaç kalori? Yalancı Gözleme içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yalancı Gözleme içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yalancı Gözleme kaç kalori, Yalancı Gözleme yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yalancı Gözleme gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yalancı Gözleme ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yalancı Gözleme ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yalancı Gözleme içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde 88,01 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yalancı Gözleme yiyerek de alabiliyoruz. Yalancı Gözleme içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yalancı Gözleme yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde ortalama 280,95 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yalancı Gözleme içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yalancı Gözleme içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yalancı Gözleme içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 45,94 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yalancı Gözleme içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 5,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yalancı Gözleme içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yalancı Gözleme yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde 3,09 g olarak bulunuyor.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 1,26 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yalancı Gözleme tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yalancı Gözleme içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yalancı Gözleme içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde 4,14 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yalancı Gözleme içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yalancı Gözleme yiyeceği de var. Yalancı Gözleme içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 218,74 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yalancı Gözleme içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yalancı Gözleme tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Protein bulunuyor. Yalancı Gözleme içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yalancı Gözleme dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yalancı Gözleme içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yalancı Gözleme içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde de 13,69 g Protein bulunuyor.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yalancı Gözleme içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yalancı Gözleme ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 676,28 mg sodyum bulunuyor. Peki Yalancı Gözleme içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yalancı Gözleme yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yalancı Gözleme içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yalancı Gözleme içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde yaklaşık olarak 457,01 iu A Vitamini bulunur. Yalancı Gözleme tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yalancı Gözleme İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yalancı Gözleme içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yalancı Gözleme yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme içerisinde 19,65 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yalancı Gözleme içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yalancı Gözleme yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yalancı Gözleme içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yalancı Gözleme içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yalancı Gözleme içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yalancı Gözleme İçindeki Besinler

 • 45,94 Karbonhidrat
 • 13,69 Protein
 • 4,14 Yağ
 • 3,09 Lif
 • 5,25 Kolesterol
 • 676,28 Sodyum
 • 218,74 Potasyum
 • 88,01 Kalsiyum
 • 457,01 A Vitamini
 • 19,65 C Vitamini
 • 45,94 Karbonhidrat

1 Gram Yalancı Gözleme İçindeki Besinler

 • 0,27 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 3,99 Sodyum
 • 1,29 Potasyum
 • 0,52 Kalsiyum
 • 2,7 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,27 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YALANCI GÖZLEME İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0