Wasa Delikatess Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWasa Delikatess Kaç Kalori? Wasa Delikatess Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasa Delikatess Kaç Kalori? Wasa Delikatess Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasa Delikatess yemek zararlı mı? faydalı mı? Wasa Delikatess kaç kalori? Wasa Delikatess içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Wasa Delikatess içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Wasa Delikatess kaç kalori, Wasa Delikatess yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Wasa Delikatess gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Wasa Delikatess ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Wasa Delikatess ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Wasa Delikatess içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde ortalama 35 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Wasa Delikatess içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Wasa Delikatess içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Wasa Delikatess içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Wasa Delikatess içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde yaklaşık olarak 6,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Wasa Delikatess içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Wasa Delikatess içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Wasa Delikatess içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Wasa Delikatess yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde 1,6 g olarak bulunuyor.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Wasa Delikatess içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Wasa Delikatess içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Wasa Delikatess içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde 0,15 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Wasa Delikatess içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Wasa Delikatess içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Wasa Delikatess içerisinde Protein bulunuyor. Wasa Delikatess içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Wasa Delikatess dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Wasa Delikatess içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Wasa Delikatess içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde de 1 g Protein bulunuyor.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Wasa Delikatess içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Wasa Delikatess ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess içerisinde yaklaşık olarak 40 mg sodyum bulunuyor. Peki Wasa Delikatess içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Wasa Delikatess yiyerek sodyum almış olursunuz.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Wasa Delikatess içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Wasa Delikatess İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Wasa Delikatess içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Wasa Delikatess içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Wasa Delikatess yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Wasa Delikatess içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Wasa Delikatess içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Wasa Delikatess içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Wasa Delikatess İçindeki Besinler

 • 6,5 Karbonhidrat
 • 1 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 1,6 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 40 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 6,5 Karbonhidrat

1 Gram Wasa Delikatess İçindeki Besinler

 • 0,65 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,65 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WASA DELİKATESS İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0