Vişneli Puding Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişneli Puding Kaç Kalori? Vişneli Puding Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Puding Kaç Kalori? Vişneli Puding Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Puding yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişneli Puding kaç kalori? Vişneli Puding içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişneli Puding içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişneli Puding kaç kalori, Vişneli Puding yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişneli Puding gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişneli Puding ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişneli Puding ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişneli Puding içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişneli Puding içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde 90,9 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişneli Puding yiyerek de alabiliyoruz. Vişneli Puding içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişneli Puding yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde ortalama 187,13 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişneli Puding içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişneli Puding içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişneli Puding içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişneli Puding içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 36,68 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişneli Puding içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Vişneli Puding içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 16,96 mg kolesterol bulunmaktadır.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişneli Puding içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişneli Puding içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişneli Puding yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde 0,26 g olarak bulunuyor.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişneli Puding içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 0,69 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişneli Puding tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişneli Puding içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişneli Puding içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişneli Puding içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde 6,28 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişneli Puding içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişneli Puding içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişneli Puding yiyeceği de var. Vişneli Puding içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 169,6 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişneli Puding içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişneli Puding tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişneli Puding içerisinde Protein bulunuyor. Vişneli Puding içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişneli Puding dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişneli Puding içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişneli Puding içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde de 6,19 g Protein bulunuyor.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişneli Puding içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişneli Puding ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 46,78 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişneli Puding içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişneli Puding yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişneli Puding içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişneli Puding içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde yaklaşık olarak 143,99 iu A Vitamini bulunur. Vişneli Puding tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişneli Puding İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişneli Puding içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişneli Puding yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding içerisinde 3,95 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişneli Puding içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişneli Puding yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişneli Puding içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişneli Puding içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişneli Puding içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Puding İçindeki Besinler

 • 36,68 Karbonhidrat
 • 6,19 Protein
 • 6,28 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 16,96 Kolesterol
 • 46,78 Sodyum
 • 169,6 Potasyum
 • 90,9 Kalsiyum
 • 143,99 A Vitamini
 • 3,95 C Vitamini
 • 36,68 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Vişneli Puding İçindeki Besinler

 • 36,68 Karbonhidrat
 • 6,19 Protein
 • 6,28 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 16,96 Kolesterol
 • 46,78 Sodyum
 • 169,6 Potasyum
 • 90,9 Kalsiyum
 • 143,99 A Vitamini
 • 3,95 C Vitamini
 • 36,68 Karbonhidrat

1 Gram Vişneli Puding İçindeki Besinler

 • 0,24 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,11 Kolesterol
 • 0,31 Sodyum
 • 1,13 Potasyum
 • 0,61 Kalsiyum
 • 0,96 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,24 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNELİ PUDİNG İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0