Vişne Konservesi (Süz) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişne Konservesi (Süz) Kaç Kalori? Vişne Konservesi (Süz) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişne Konservesi (Süz) Kaç Kalori? Vişne Konservesi (Süz) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişne Konservesi (Süz) yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişne Konservesi (Süz) kaç kalori? Vişne Konservesi (Süz) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişne Konservesi (Süz) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişne Konservesi (Süz) kaç kalori, Vişne Konservesi (Süz) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişne Konservesi (Süz) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişne Konservesi (Süz) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişne Konservesi (Süz) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde 2,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişne Konservesi (Süz) yiyerek de alabiliyoruz. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişne Konservesi (Süz) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde ortalama 22 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişne Konservesi (Süz) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 4,76 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişne Konservesi (Süz) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde 0,23 g olarak bulunuyor.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 0,13 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişne Konservesi (Süz) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde 0,08 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişne Konservesi (Süz) yiyeceği de var. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 17 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişne Konservesi (Süz) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Protein bulunuyor. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişne Konservesi (Süz) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişne Konservesi (Süz) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de 0,19 g Protein bulunuyor.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişne Konservesi (Süz) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 0,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişne Konservesi (Süz) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişne Konservesi (Süz) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 10,25 iu A Vitamini bulunur. Vişne Konservesi (Süz) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişne Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişne Konservesi (Süz) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişne Konservesi (Süz) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) içerisinde 0,68 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişne Konservesi (Süz) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişne Konservesi (Süz) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişne Konservesi (Süz) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişne Konservesi (Süz) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişne Konservesi (Süz) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişne Konservesi (Süz) İçindeki Besinler

 • 4,76 Karbonhidrat
 • 0,19 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,5 Sodyum
 • 17 Potasyum
 • 2,5 Kalsiyum
 • 10,25 A Vitamini
 • 0,68 C Vitamini
 • 4,76 Karbonhidrat

1 Gram Vişne Konservesi (Süz) İçindeki Besinler

 • 0,19 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 0,68 Potasyum
 • 0,1 Kalsiyum
 • 0,41 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,19 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNE KONSERVESİ (SÜZ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0