Vietnam Usulü Börek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVietnam Usulü Börek Kaç Kalori? Vietnam Usulü Börek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vietnam Usulü Börek Kaç Kalori? Vietnam Usulü Börek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vietnam Usulü Börek yemek zararlı mı? faydalı mı? Vietnam Usulü Börek kaç kalori? Vietnam Usulü Börek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vietnam Usulü Börek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vietnam Usulü Börek kaç kalori, Vietnam Usulü Börek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vietnam Usulü Börek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vietnam Usulü Börek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vietnam Usulü Börek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vietnam Usulü Börek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde 77,38 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vietnam Usulü Börek yiyerek de alabiliyoruz. Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vietnam Usulü Börek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde ortalama 736,96 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vietnam Usulü Börek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 79,92 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Vietnam Usulü Börek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 28,74 mg kolesterol bulunmaktadır.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vietnam Usulü Börek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde 6,02 g olarak bulunuyor.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 4,15 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vietnam Usulü Börek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vietnam Usulü Börek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde 36,15 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vietnam Usulü Börek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vietnam Usulü Börek yiyeceği de var. Vietnam Usulü Börek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 503,52 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vietnam Usulü Börek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vietnam Usulü Börek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Protein bulunuyor. Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vietnam Usulü Börek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vietnam Usulü Börek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde de 22,13 g Protein bulunuyor.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vietnam Usulü Börek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 1956,43 mg sodyum bulunuyor. Peki Vietnam Usulü Börek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vietnam Usulü Börek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vietnam Usulü Börek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vietnam Usulü Börek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde yaklaşık olarak 376,8 iu A Vitamini bulunur. Vietnam Usulü Börek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vietnam Usulü Börek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vietnam Usulü Börek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vietnam Usulü Börek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek içerisinde 7,53 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vietnam Usulü Börek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vietnam Usulü Börek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vietnam Usulü Börek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vietnam Usulü Börek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vietnam Usulü Börek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vietnam Usulü Börek İçindeki Besinler

 • 79,92 Karbonhidrat
 • 22,13 Protein
 • 36,15 Yağ
 • 6,02 Lif
 • 28,74 Kolesterol
 • 1956,43 Sodyum
 • 503,52 Potasyum
 • 77,38 Kalsiyum
 • 376,8 A Vitamini
 • 7,53 C Vitamini
 • 79,92 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Vietnam Usulü Börek İçindeki Besinler

 • 26,64 Karbonhidrat
 • 7,38 Protein
 • 12,05 Yağ
 • 2,01 Lif
 • 9,58 Kolesterol
 • 652,14 Sodyum
 • 167,84 Potasyum
 • 25,79 Kalsiyum
 • 125,6 A Vitamini
 • 2,51 C Vitamini
 • 26,64 Karbonhidrat

1 Gram Vietnam Usulü Börek İçindeki Besinler

 • 0,28 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,1 Kolesterol
 • 6,86 Sodyum
 • 1,77 Potasyum
 • 0,27 Kalsiyum
 • 1,32 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,28 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİETNAM USULÜ BÖREK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0