Vejetaryen Ispanak Graten Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Ispanak Graten Kaç Kalori? Vejetaryen Ispanak Graten Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Ispanak Graten Kaç Kalori? Vejetaryen Ispanak Graten Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Ispanak Graten yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Ispanak Graten kaç kalori? Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Ispanak Graten içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Ispanak Graten kaç kalori, Vejetaryen Ispanak Graten yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Ispanak Graten gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Ispanak Graten ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Ispanak Graten ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde 325,75 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Ispanak Graten yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Ispanak Graten yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde ortalama 382,81 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Ispanak Graten içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 9,37 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 22,71 mg kolesterol bulunmaktadır.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Ispanak Graten yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde 2,87 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 3,84 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Ispanak Graten tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde 32,95 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Ispanak Graten yiyeceği de var. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 671,36 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Ispanak Graten tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Ispanak Graten dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de 12,4 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Ispanak Graten ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 924,33 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Ispanak Graten yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde yaklaşık olarak 820,34 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Ispanak Graten tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Ispanak Graten İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Ispanak Graten yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde 47,93 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Ispanak Graten içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Ispanak Graten yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Ispanak Graten içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Ispanak Graten içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten İçindeki Besinler

 • 9,37 Karbonhidrat
 • 12,4 Protein
 • 32,95 Yağ
 • 2,87 Lif
 • 22,71 Kolesterol
 • 924,33 Sodyum
 • 671,36 Potasyum
 • 325,75 Kalsiyum
 • 820,34 A Vitamini
 • 47,93 C Vitamini
 • 9,37 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Ispanak Graten İçindeki Besinler

 • 0,87 Karbonhidrat
 • 1,15 Protein
 • 3,07 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 2,11 Kolesterol
 • 85,98 Sodyum
 • 62,45 Potasyum
 • 30,3 Kalsiyum
 • 76,31 A Vitamini
 • 4,46 C Vitamini
 • 0,87 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Vejetaryen Ispanak Graten İçindeki Besinler

 • 9,37 Karbonhidrat
 • 12,4 Protein
 • 32,95 Yağ
 • 2,87 Lif
 • 22,71 Kolesterol
 • 924,33 Sodyum
 • 671,36 Potasyum
 • 325,75 Kalsiyum
 • 820,34 A Vitamini
 • 47,93 C Vitamini
 • 9,37 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Ispanak Graten İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,11 Kolesterol
 • 4,3 Sodyum
 • 3,12 Potasyum
 • 1,52 Kalsiyum
 • 3,82 A Vitamini
 • 0,22 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN ISPANAK GRATEN İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0