Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye Kaç Kalori? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye Kaç Kalori? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye kaç kalori? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye kaç kalori, Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde 108,51 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde ortalama 230,34 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 21,53 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde 18,83 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 3,07 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde 6,4 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yiyeceği de var. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 777,93 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de 12,89 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 173,19 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 156,25 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde 44,91 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçindeki Besinler

 • 21,53 Karbonhidrat
 • 12,89 Protein
 • 6,4 Yağ
 • 18,83 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 173,19 Sodyum
 • 777,93 Potasyum
 • 108,51 Kalsiyum
 • 156,25 A Vitamini
 • 44,91 C Vitamini
 • 21,53 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçindeki Besinler

 • 21,53 Karbonhidrat
 • 12,89 Protein
 • 6,4 Yağ
 • 18,83 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 173,19 Sodyum
 • 777,93 Potasyum
 • 108,51 Kalsiyum
 • 156,25 A Vitamini
 • 44,91 C Vitamini
 • 21,53 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçindeki Besinler

 • 1,68 Karbonhidrat
 • 1 Protein
 • 0,5 Yağ
 • 1,47 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 13,5 Sodyum
 • 60,62 Potasyum
 • 8,46 Kalsiyum
 • 12,18 A Vitamini
 • 3,5 C Vitamini
 • 1,68 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Gemici Usulü Kuru Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,45 Sodyum
 • 2,02 Potasyum
 • 0,28 Kalsiyum
 • 0,41 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN GEMİCİ USULÜ KURU FASULYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0