Vejetaryen Börülce Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Börülce Kaç Kalori? Vejetaryen Börülce Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Börülce Kaç Kalori? Vejetaryen Börülce Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Börülce yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Börülce kaç kalori? Vejetaryen Börülce içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Börülce içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Börülce kaç kalori, Vejetaryen Börülce yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Börülce gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Börülce ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Börülce ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Börülce içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde 75,11 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Börülce yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Börülce yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde ortalama 163,69 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Börülce içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde yaklaşık olarak 20,56 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Börülce yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde 8,06 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde yaklaşık olarak 3,19 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Börülce tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Börülce içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde 4,45 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Börülce içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Börülce yiyeceği de var. Vejetaryen Börülce içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde yaklaşık olarak 771,12 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Börülce içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Börülce tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Börülce dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Börülce içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde de 9,68 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Börülce ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde yaklaşık olarak 533,13 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Börülce içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Börülce yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Börülce içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Börülce içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde yaklaşık olarak 106,2 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Börülce tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Börülce İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Börülce içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Börülce yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce içerisinde 27,63 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Börülce içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Börülce yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Börülce içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Börülce içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Börülce içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Börülce İçindeki Besinler

 • 20,56 Karbonhidrat
 • 9,68 Protein
 • 4,45 Yağ
 • 8,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 533,13 Sodyum
 • 771,12 Potasyum
 • 75,11 Kalsiyum
 • 106,2 A Vitamini
 • 27,63 C Vitamini
 • 20,56 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Börülce İçindeki Besinler

 • 1,67 Karbonhidrat
 • 0,78 Protein
 • 0,36 Yağ
 • 0,65 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 43,23 Sodyum
 • 62,52 Potasyum
 • 6,09 Kalsiyum
 • 8,61 A Vitamini
 • 2,24 C Vitamini
 • 1,67 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vejetaryen Börülce İçindeki Besinler

 • 20,56 Karbonhidrat
 • 9,68 Protein
 • 4,45 Yağ
 • 8,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 533,13 Sodyum
 • 771,12 Potasyum
 • 75,11 Kalsiyum
 • 106,2 A Vitamini
 • 27,63 C Vitamini
 • 20,56 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Vejetaryen Börülce İçindeki Besinler

 • 10,56 Karbonhidrat
 • 4,97 Protein
 • 2,29 Yağ
 • 4,14 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 273,77 Sodyum
 • 395,98 Potasyum
 • 38,57 Kalsiyum
 • 54,53 A Vitamini
 • 14,19 C Vitamini
 • 10,56 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Vejetaryen Börülce İçindeki Besinler

 • 20,56 Karbonhidrat
 • 9,68 Protein
 • 4,45 Yağ
 • 8,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 533,13 Sodyum
 • 771,12 Potasyum
 • 75,11 Kalsiyum
 • 106,2 A Vitamini
 • 27,63 C Vitamini
 • 20,56 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Börülce İçindeki Besinler

 • 0,11 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,88 Sodyum
 • 4,17 Potasyum
 • 0,41 Kalsiyum
 • 0,57 A Vitamini
 • 0,15 C Vitamini
 • 0,11 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN BÖRÜLCE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0