Vegan Muzlu Kurabiye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Muzlu Kurabiye Kaç Kalori? Vegan Muzlu Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Muzlu Kurabiye Kaç Kalori? Vegan Muzlu Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Muzlu Kurabiye yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Muzlu Kurabiye kaç kalori? Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Muzlu Kurabiye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Muzlu Kurabiye kaç kalori, Vegan Muzlu Kurabiye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Muzlu Kurabiye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Muzlu Kurabiye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Muzlu Kurabiye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde 13,53 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Muzlu Kurabiye yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Muzlu Kurabiye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde ortalama 209,53 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Muzlu Kurabiye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 23,81 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Muzlu Kurabiye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde 3,7 g olarak bulunuyor.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 1,24 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Muzlu Kurabiye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde 10,91 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Muzlu Kurabiye yiyeceği de var. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 180,21 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Muzlu Kurabiye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Muzlu Kurabiye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de 4,05 g Protein bulunuyor.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Muzlu Kurabiye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 1847,73 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Muzlu Kurabiye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 83,7 iu A Vitamini bulunur. Vegan Muzlu Kurabiye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Muzlu Kurabiye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Muzlu Kurabiye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde 2,03 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Muzlu Kurabiye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Muzlu Kurabiye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Muzlu Kurabiye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Muzlu Kurabiye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye İçindeki Besinler

 • 23,81 Karbonhidrat
 • 4,05 Protein
 • 10,91 Yağ
 • 3,7 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1847,73 Sodyum
 • 180,21 Potasyum
 • 13,53 Kalsiyum
 • 83,7 A Vitamini
 • 2,03 C Vitamini
 • 23,81 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Vegan Muzlu Kurabiye İçindeki Besinler

 • 7,44 Karbonhidrat
 • 1,27 Protein
 • 3,41 Yağ
 • 1,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 577,42 Sodyum
 • 56,32 Potasyum
 • 4,23 Kalsiyum
 • 26,16 A Vitamini
 • 0,63 C Vitamini
 • 7,44 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Muzlu Kurabiye İçindeki Besinler

 • 0,3 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,14 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 23,1 Sodyum
 • 2,25 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 1,05 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,3 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN MUZLU KURABİYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0