Vegan Avokado Soslu Patates Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Avokado Soslu Patates Kaç Kalori? Vegan Avokado Soslu Patates Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Avokado Soslu Patates Kaç Kalori? Vegan Avokado Soslu Patates Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Avokado Soslu Patates yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Avokado Soslu Patates kaç kalori? Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Avokado Soslu Patates içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Avokado Soslu Patates kaç kalori, Vegan Avokado Soslu Patates yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Avokado Soslu Patates gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Avokado Soslu Patates ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Avokado Soslu Patates ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde 232,51 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Avokado Soslu Patates yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Avokado Soslu Patates yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde ortalama 524,08 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Avokado Soslu Patates içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde yaklaşık olarak 98,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Avokado Soslu Patates yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde 20,48 g olarak bulunuyor.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde yaklaşık olarak 10,69 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Avokado Soslu Patates tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde 12,51 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Avokado Soslu Patates yiyeceği de var. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde yaklaşık olarak 2710,31 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Avokado Soslu Patates tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Avokado Soslu Patates dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de 13,28 g Protein bulunuyor.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Avokado Soslu Patates ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde yaklaşık olarak 431,98 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Avokado Soslu Patates yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde yaklaşık olarak 3387,12 iu A Vitamini bulunur. Vegan Avokado Soslu Patates tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Avokado Soslu Patates İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Avokado Soslu Patates yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde 30,63 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Avokado Soslu Patates içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Avokado Soslu Patates yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Avokado Soslu Patates içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Avokado Soslu Patates içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Avokado Soslu Patates İçindeki Besinler

 • 98,5 Karbonhidrat
 • 13,28 Protein
 • 12,51 Yağ
 • 20,48 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 431,98 Sodyum
 • 2710,31 Potasyum
 • 232,51 Kalsiyum
 • 3387,12 A Vitamini
 • 30,63 C Vitamini
 • 98,5 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Avokado Soslu Patates İçindeki Besinler

 • 0,15 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,67 Sodyum
 • 4,18 Potasyum
 • 0,36 Kalsiyum
 • 5,22 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,15 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN AVOKADO SOSLU PATATES İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0