Üzümlü Kurabiye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÜzümlü Kurabiye Kaç Kalori? Üzümlü Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Üzümlü Kurabiye Kaç Kalori? Üzümlü Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Üzümlü Kurabiye yemek zararlı mı? faydalı mı? Üzümlü Kurabiye kaç kalori? Üzümlü Kurabiye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Üzümlü Kurabiye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Üzümlü Kurabiye kaç kalori, Üzümlü Kurabiye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Üzümlü Kurabiye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Üzümlü Kurabiye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Üzümlü Kurabiye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Üzümlü Kurabiye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde 41,33 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Üzümlü Kurabiye yiyerek de alabiliyoruz. Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Üzümlü Kurabiye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde ortalama 571,94 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Üzümlü Kurabiye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 79,27 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Üzümlü Kurabiye içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 42,6 mg kolesterol bulunmaktadır.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Üzümlü Kurabiye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde 2,04 g olarak bulunuyor.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 0,79 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Üzümlü Kurabiye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Üzümlü Kurabiye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde 25,67 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Üzümlü Kurabiye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Üzümlü Kurabiye yiyeceği de var. Üzümlü Kurabiye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 182,65 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Üzümlü Kurabiye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Üzümlü Kurabiye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Protein bulunuyor. Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Üzümlü Kurabiye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Üzümlü Kurabiye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde de 3,58 g Protein bulunuyor.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Üzümlü Kurabiye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 166,13 mg sodyum bulunuyor. Peki Üzümlü Kurabiye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Üzümlü Kurabiye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Üzümlü Kurabiye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Üzümlü Kurabiye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 149,28 iu A Vitamini bulunur. Üzümlü Kurabiye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Üzümlü Kurabiye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Üzümlü Kurabiye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Üzümlü Kurabiye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye içerisinde 1,8 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Üzümlü Kurabiye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Üzümlü Kurabiye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Üzümlü Kurabiye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Üzümlü Kurabiye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Üzümlü Kurabiye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Üzümlü Kurabiye İçindeki Besinler

 • 79,27 Karbonhidrat
 • 3,58 Protein
 • 25,67 Yağ
 • 2,04 Lif
 • 42,6 Kolesterol
 • 166,13 Sodyum
 • 182,65 Potasyum
 • 41,33 Kalsiyum
 • 149,28 A Vitamini
 • 1,8 C Vitamini
 • 79,27 Karbonhidrat

1 Adet Üzümlü Kurabiye İçindeki Besinler

 • 12,47 Karbonhidrat
 • 0,56 Protein
 • 4,04 Yağ
 • 0,32 Lif
 • 6,7 Kolesterol
 • 26,14 Sodyum
 • 28,74 Potasyum
 • 6,5 Kalsiyum
 • 23,49 A Vitamini
 • 0,28 C Vitamini
 • 12,47 Karbonhidrat

1 Gram Üzümlü Kurabiye İçindeki Besinler

 • 0,62 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,2 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,34 Kolesterol
 • 1,31 Sodyum
 • 1,44 Potasyum
 • 0,33 Kalsiyum
 • 1,17 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,62 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÜZÜMLÜ KURABİYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0