Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİNohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası Kaç Kalori? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası Kaç Kalori? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası kaç kalori? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası kaç kalori, Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde 96,83 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde ortalama 293,24 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde yaklaşık olarak 43,44 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde 14,04 g olarak bulunuyor.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde yaklaşık olarak 6,67 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde 3,95 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yiyeceği de var. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1000,36 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de 19,64 g Protein bulunuyor.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde yaklaşık olarak 34,8 mg sodyum bulunuyor. Peki Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde yaklaşık olarak 251,95 iu A Vitamini bulunur. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde 99,59 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçindeki Besinler

 • 43,44 Karbonhidrat
 • 19,64 Protein
 • 3,95 Yağ
 • 14,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 34,8 Sodyum
 • 1000,36 Potasyum
 • 96,83 Kalsiyum
 • 251,95 A Vitamini
 • 99,59 C Vitamini
 • 43,44 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçindeki Besinler

 • 21,72 Karbonhidrat
 • 9,82 Protein
 • 1,97 Yağ
 • 7,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 17,4 Sodyum
 • 500,18 Potasyum
 • 48,42 Kalsiyum
 • 125,97 A Vitamini
 • 49,8 C Vitamini
 • 21,72 Karbonhidrat

1 Yemek Kaşığı Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçindeki Besinler

 • 3,78 Karbonhidrat
 • 1,71 Protein
 • 0,34 Yağ
 • 1,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 3,03 Sodyum
 • 86,99 Potasyum
 • 8,42 Kalsiyum
 • 21,91 A Vitamini
 • 8,66 C Vitamini
 • 3,78 Karbonhidrat

1 Gram Nohutlu Mercimekli Patlıcan Salatası İçindeki Besinler

 • 0,19 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,15 Sodyum
 • 4,35 Potasyum
 • 0,42 Kalsiyum
 • 1,1 A Vitamini
 • 0,43 C Vitamini
 • 0,19 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


NOHUTLU MERCİMEKLİ PATLICAN SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0