Kuzu Pirzola Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKuzu Pirzola Kaç Kalori? Kuzu Pirzola Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuzu Pirzola Kaç Kalori? Kuzu Pirzola Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuzu Pirzola yemek zararlı mı? faydalı mı? Kuzu Pirzola kaç kalori? Kuzu Pirzola içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kuzu Pirzola içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kuzu Pirzola kaç kalori, Kuzu Pirzola yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kuzu Pirzola gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kuzu Pirzola ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kuzu Pirzola ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kuzu Pirzola içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde 21,86 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kuzu Pirzola yiyerek de alabiliyoruz. Kuzu Pirzola içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kuzu Pirzola yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde ortalama 242,45 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kuzu Pirzola içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kuzu Pirzola içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kuzu Pirzola içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 4,93 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kuzu Pirzola içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 57,18 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kuzu Pirzola içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kuzu Pirzola yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde 0,71 g olarak bulunuyor.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 1,3 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kuzu Pirzola tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kuzu Pirzola içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kuzu Pirzola içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde 17,96 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kuzu Pirzola içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kuzu Pirzola yiyeceği de var. Kuzu Pirzola içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 256,52 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kuzu Pirzola içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kuzu Pirzola tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Protein bulunuyor. Kuzu Pirzola içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kuzu Pirzola dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kuzu Pirzola içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kuzu Pirzola içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde de 14,26 g Protein bulunuyor.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kuzu Pirzola içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kuzu Pirzola ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 239,1 mg sodyum bulunuyor. Peki Kuzu Pirzola içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kuzu Pirzola yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kuzu Pirzola içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kuzu Pirzola içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde yaklaşık olarak 39,03 iu A Vitamini bulunur. Kuzu Pirzola tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kuzu Pirzola İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kuzu Pirzola içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kuzu Pirzola yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola içerisinde 9,08 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kuzu Pirzola içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kuzu Pirzola yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kuzu Pirzola içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kuzu Pirzola içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kuzu Pirzola içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kuzu Pirzola İçindeki Besinler

 • 4,93 Karbonhidrat
 • 14,26 Protein
 • 17,96 Yağ
 • 0,71 Lif
 • 57,18 Kolesterol
 • 239,1 Sodyum
 • 256,52 Potasyum
 • 21,86 Kalsiyum
 • 39,03 A Vitamini
 • 9,08 C Vitamini
 • 4,93 Karbonhidrat

1 Adet Kuzu Pirzola İçindeki Besinler

 • 2,27 Karbonhidrat
 • 6,58 Protein
 • 8,29 Yağ
 • 0,33 Lif
 • 26,39 Kolesterol
 • 110,35 Sodyum
 • 118,39 Potasyum
 • 10,09 Kalsiyum
 • 18,01 A Vitamini
 • 4,19 C Vitamini
 • 2,27 Karbonhidrat

1 Kilogram Kuzu Pirzola İçindeki Besinler

 • 37,89 Karbonhidrat
 • 109,68 Protein
 • 138,18 Yağ
 • 5,46 Lif
 • 439,84 Kolesterol
 • 1839,24 Sodyum
 • 1973,22 Potasyum
 • 168,15 Kalsiyum
 • 300,21 A Vitamini
 • 69,85 C Vitamini
 • 37,89 Karbonhidrat

1 Gram Kuzu Pirzola İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,14 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,44 Kolesterol
 • 1,84 Sodyum
 • 1,97 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 0,3 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KUZU PİRZOLA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0