Kabak Pizza Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKabak Pizza Kaç Kalori? Kabak Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kabak Pizza Kaç Kalori? Kabak Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kabak Pizza yemek zararlı mı? faydalı mı? Kabak Pizza kaç kalori? Kabak Pizza içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kabak Pizza içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kabak Pizza kaç kalori, Kabak Pizza yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kabak Pizza gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kabak Pizza ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kabak Pizza ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kabak Pizza içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kabak Pizza içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde 105,56 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kabak Pizza yiyerek de alabiliyoruz. Kabak Pizza içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kabak Pizza yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde ortalama 147,68 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kabak Pizza içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kabak Pizza içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kabak Pizza içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kabak Pizza içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 6,25 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kabak Pizza içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kabak Pizza içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 1,97 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kabak Pizza içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kabak Pizza içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kabak Pizza yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde 1,9 g olarak bulunuyor.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kabak Pizza içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 1,65 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kabak Pizza tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kabak Pizza içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kabak Pizza içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kabak Pizza içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde 11,87 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kabak Pizza içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kabak Pizza içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kabak Pizza yiyeceği de var. Kabak Pizza içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 374,66 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kabak Pizza içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kabak Pizza tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kabak Pizza içerisinde Protein bulunuyor. Kabak Pizza içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kabak Pizza dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kabak Pizza içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kabak Pizza içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde de 10,22 g Protein bulunuyor.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kabak Pizza içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kabak Pizza ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 259,15 mg sodyum bulunuyor. Peki Kabak Pizza içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kabak Pizza yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kabak Pizza içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kabak Pizza içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde yaklaşık olarak 1022,94 iu A Vitamini bulunur. Kabak Pizza tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kabak Pizza İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kabak Pizza içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kabak Pizza yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza içerisinde 31,63 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kabak Pizza içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kabak Pizza yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kabak Pizza içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kabak Pizza içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kabak Pizza içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kabak Pizza İçindeki Besinler

 • 6,25 Karbonhidrat
 • 10,22 Protein
 • 11,87 Yağ
 • 1,9 Lif
 • 1,97 Kolesterol
 • 259,15 Sodyum
 • 374,66 Potasyum
 • 105,56 Kalsiyum
 • 1022,94 A Vitamini
 • 31,63 C Vitamini
 • 6,25 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Kabak Pizza İçindeki Besinler

 • 0,7 Karbonhidrat
 • 1,15 Protein
 • 1,33 Yağ
 • 0,21 Lif
 • 0,22 Kolesterol
 • 29,12 Sodyum
 • 42,1 Potasyum
 • 11,86 Kalsiyum
 • 114,94 A Vitamini
 • 3,55 C Vitamini
 • 0,7 Karbonhidrat

1 Gram Kabak Pizza İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 1,46 Sodyum
 • 2,1 Potasyum
 • 0,59 Kalsiyum
 • 5,75 A Vitamini
 • 0,18 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KABAK PİZZA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0