Isırgan Otu (Az Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİIsırgan Otu (Az Pişmiş) Kaç Kalori? Isırgan Otu (Az Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) Kaç Kalori? Isırgan Otu (Az Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Isırgan Otu (Az Pişmiş) kaç kalori? Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Isırgan Otu (Az Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) kaç kalori, Isırgan Otu (Az Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Isırgan Otu (Az Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Isırgan Otu (Az Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Isırgan Otu (Az Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde 336,7 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Isırgan Otu (Az Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Isırgan Otu (Az Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde ortalama 29,4 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 5,24 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Isırgan Otu (Az Pişmiş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde 4,83 g olarak bulunuyor.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 1,15 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Isırgan Otu (Az Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde 0,08 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Isırgan Otu (Az Pişmiş) yiyeceği de var. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 233,8 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Isırgan Otu (Az Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de 1,9 g Protein bulunuyor.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Isırgan Otu (Az Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 2,8 mg sodyum bulunuyor. Peki Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Isırgan Otu (Az Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 1407,7 iu A Vitamini bulunur. Isırgan Otu (Az Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Isırgan Otu (Az Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Isırgan Otu (Az Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 5,24 Karbonhidrat
 • 1,9 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 4,83 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,8 Sodyum
 • 233,8 Potasyum
 • 336,7 Kalsiyum
 • 1407,7 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 5,24 Karbonhidrat

1 Demet Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 1,87 Karbonhidrat
 • 0,68 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 1,73 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1 Sodyum
 • 83,5 Potasyum
 • 120,25 Kalsiyum
 • 502,75 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 1,87 Karbonhidrat

1 Gram Isırgan Otu (Az Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,04 Sodyum
 • 3,34 Potasyum
 • 4,81 Kalsiyum
 • 20,11 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ISIRGAN OTU (AZ PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0